Lubisz dobrze wyglądać – dbasz o cerę i sprawdzasz opinie o kosmetykach. Z pasją  testujesz aplikacje wykrywające szkodliwe składniki w składach, a w sklepach z naturalnymi produktami mogłabyś spędzić cały dzień. A może z zainteresowaniem śledzisz losy ulubionych Youtuberów, którzy przy pomocy kosmetyków kolorowych wyczarowują cuda na własnych twarzach i marzysz, by w przyszłości samodzielnie przeprowadzać metamorfozy klientów.

Jeszcze nie wiesz, czy wolisz pójść w stronę kosmetologii pielęgnacyjnej, czy zostać guru makijażowym z własnym atelier? Wybierz kształcenie na Kosmetologii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  Przede wszystkim to kierunek, który oferuje Ci połączenie uniwersalnej wiedzy i umiejętności. A tych nie powstydziliby się najlepsi przedstawiciele branży.

Kosmetologia – studia czy kurs?

Kosmetolog i kosmetyczka – choć brzmią podobnie, mają zupełnie inne uprawnienia i nie są dwiema nazwami tego samego zawodu. By zostać kosmetyczką, wystarczy ukończenie dwuletniego studium, które daje prawo do wykonywania wielu usług pielęgnacyjnych, ale znacząco ogranicza możliwości zawodowe. Tytuł specjalistyczny, jakim jest właśnie kosmetolog, możesz zdobyć wyłącznie po ukończeniu kilkuletnich studiów na kosmetologii, które wyposażą Cię w niezbędną wiedzę m.in. okołomedyczną.

Kosmetologia to nie tylko wydłużony kurs makijażu. Podczas studiów nauczysz się poprawnego i bezpiecznego wykonywania zabiegów upiększających czy pielęgnacyjnych. Zrozumiesz składy kosmetyków, a to pozwoli na poprawne ich stosowanie. Kto wie, może nawet opracujesz własną recepturę?

Kosmetologia we WSIiZ
Kosmetologia we WSIiZ

Nowoczesne kształcenie we WSIiZ

WSIiZ posiada dwa dobrze wyposażone kampusy. Oba zapewniają dostęp do bazy nowocześnie wyposażonych laboratoriów. Z pewnością, zamiast spędzać długie godziny w salach wykładowych, wolisz efektywnie wykorzystać czas studiów, zdobywając wiedzę i umiejętności w specjalistycznych laboratoriach, m.in.:

 • Kosmetologii,
 • Wizażu i Stylizacji,
 • Chemii Kosmetycznej,
 • Immunologii i Biochemii,
 • Biologii Ogólnej.

Dlaczego warto studiować Kosmetologię?

Badania Elektronicznych Losów Absolwentów wykazały, że to właśnie absolwenci, którzy ukończyli kosmetologię we WSIiZ mają szansę najszybciej znaleźć pracę w zawodzie. W związku z tym, to właśnie oni wybierają w atrakcyjnych ofertach pracy z wysokimi zarobkami.

Specjalności

I stopnia

Wybierając studia licencjackie I stopnia na kosmetologii, dostaniesz szansę rozwoju na jednej z trzech wyjątkowych specjalności.

 • Kosmetologia estetyczna – dzięki niej zdobędziesz szereg umiejętności praktycznych z zakresu: kosmetologii pielęgnacyjnej, leczniczej oraz upiększającej. Dodatkowo zdobytą wiedzę rozszerzysz także o zagadnienia z kosmetologii estetycznej.
 • Odnowa biologiczna i wellness – oferuje profesjonalne przygotowanie do kompleksowej obsługi klientów w chętnie uczęszczanych kompleksach SPA i Wellness, które dostarczają relaksu i usług na najwyższym poziomie.
 • Technologia wytwarzania kosmetyków – to unikalna w skali województwa i całego kraju specjalność, rozszerzająca umiejętności z dziedziny chemii kosmetycznej oraz receptur kosmetycznych.

Kosmetyka lekarska
Kosmetyka lekarska

II stopnia

Podczas studiów magisterskich zgłębisz jedną z dwóch wyjątkowych specjalności, rozszerzających wiedzę i umiejętności nabyte w toku studiów I stopnia.

 • Kosmetologia stosowana – przygotowuje do wykonywania zaawansowanych zabiegów kosmetologicznych oraz przyszłej współpracy z zespołem lekarzy specjalistów. Poszerza wiedzę o techniki pielęgnacji kobiet i mężczyzn.
 • Projektowanie produktów kosmetycznych – nastawiona na jedną z najintensywniej rozwijających się sektorów w branży beauty. Przygotuj się do pracy w zawodzie odpowiedzialnym za projektowanie, produkcję czy analizę form kosmetyków.

Kosmetologia – partnerzy

Najlepiej zdobywać wiedzę od doświadczonych pracowników, którzy od wielu lat znają branżę i jej sekrety. Prócz uczestnictwa w zajęciach z wykwalifikowaną kadrą naukowo – dydaktyczną, czekają Cię spotkania, warsztaty i kursy, prowadzone przez przedstawicieli firm partnerskich – Bielenda Professional  i Janssen Cosmetics, które objęły patronatem właśnie kosmetologię we WSIiZ.

Absolwenci kosmetologii

Trzyletnie studia na kosmetologii  kończą się przygotowaniem i późniejszą obroną pracy dyplomowej, po której otrzymasz zawodowy tytuł licencjata.  Kosmetologia oferuje Ci szerokie i zróżnicowane spektrum rozwoju zawodowego. Po ukończeniu studiów sprawdzisz się w roli m.in.:

 • kosmetologa,
 • wizażysty,
 • dermokonsultanta,
 • managera w branży beauty.

 WSIiZ jest jedyną uczelnią na Podkarpaciu, która oferuje studia magisterskie z kosmetologii w dwóch trybach – dziennym i zaocznym? Ze względu na to, uzyskując tytuł licencjata możesz z powodzeniem aplikować na Kosmetologię II stopnia w murach naszej uczelni!

Już teraz dowiedz się więcej o studiach na kierunku Kosmetologia we WSIiZ.