Badania wskazują, że to właśnie fizjoterapeuci znajdują się w TOP 3 zawodów obdarzonych największym zaufaniem społecznym. Jest to szczególnie widoczne w krajach wysoko rozwiniętych. To również zawód przyszłościowy, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z każdym rokiem jest coraz bardziej widoczne. Co ważne, zgodnie z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty, aby móc go legalnie wykonywać, należy ukończyć studia i mieć tytuł magistra.

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem studiów w tym kierunku – jesteś w dobrym miejscu! Już teraz zacznij myśleć poważnie o zawodowej przyszłości i wybierz jednolite studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Studia jednolite magisterskie – co to?

Tradycyjnie spotkać możemy podział na studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie), a także II stopnia (magisterskie). Studia I stopnia zwyczajowo trwają od 3 lat do 3,5 roku, kończąc się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera. By ukończyć studia magisterskie, należy na to poświęcić od 1,5 roku do 2 lat – zależnie od ukończonego wcześniej rodzaju studiów, inżynierskich lub licencjackich. Zdobycie tytułu magistra otwiera drogę do podjęcia studiów III stopnia, czyli doktoranckich.

Jednolite studia magisterskie rezygnują z podziału na studia I oraz II stopnia. Aby zdobyć tytuł magistra, należy ukończyć pełny, pięcioletni cykl nauki (10 semestrów), którego finałem jest opracowanie oraz obrona pracy dyplomowej. Choć najczęściej ten typ studiów kojarzy się z kierunkami takimi jak: prawo, psychologia lub medycyna, w jego poczet wliczyć można również fizjoterapię.

Studiuj fizjoterapię
Studiuj fizjoterapię we WSIiZ

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia to nieodłączna część nauk medycznych, a konkretnie dyscyplina naukowa związana z bioetyką. Stanowi również integralną część rehabilitacji – procesu przywracającego sprawność i ułatwiającego rekonwalescencję. Zajmuje się przede wszystkim metodami leczenia pacjentów, przy wykorzystaniu naturalnych środków. Środki te są oparte o energię fizyczną występującą w naturalnym środowisku, w tym bodźce:

• świetlne,
  • termiczne,
  • chemiczne,
  • elektryczne.

Studia | Fizjoterapia we WSIiZ

Czy wiesz, że na tle międzynarodowym polscy fizjoterapeuci wyróżniają się merytoryczną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Zostało to potwierdzone badaniami i finalnym raportem Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Otwartość naszych specjalistów na kontakty międzynarodowe oraz aktywna współpraca na polu naukowym powodują, że specjaliści z Polski poszukiwani są m.in. w: Niemczech, Francji czy Anglii.

Dlaczego warto?

Tylko regularne uczestnictwo w praktycznych zajęciach, połączonych z odpowiednią dozą wiedzy teoretycznej, a dodatkowo – prowadzonych przez wieloletnich ekspertów, przygotuje Cię do dalszej, aktywnej kariery zawodowej. W toku studiów czekają Cię obowiązkowe praktyki studenckie, które możesz odbyć w podmiotach leczniczych współpracujących z Uczelnią już od wielu lat – Centrum Medycznym MEDYK, Gabinetach rehabilitacji RUDEK czy Uzdrowisku Horyniec. Już od początku studiów zyskasz możliwość czynnego testowania nowoczesnych sprzętów diagnostyczno – rehabilitacyjnych. Możesz rozwijać umiejętności dołączając do zespołu badawczego, który uczestniczy w licznych badaniach naukowych prowadzonych przez Kolegium Medyczne, w stałej współpracy z przedstawicielami branży medycznej. Wybierając studia we WSIiZ, zyskasz dostęp do bazy naukowo dydaktycznej w Kielnarowej, która składa się z:

• Centrum Turystyki i Rekreacji,
  • NZOZ Centrum Rehabilitacyjno-Medycznego „REH-MEDIQ”.

W ramach tych jednostek będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach:

• Masażu,
  • Anatomii,
  • Fizykoterapii,
  • Biomechaniki i Kinezyterapii,
  • czy Gabinecie Masażu i Terapii Manualnej.

Studia zapewnią Ci także dostęp do certyfikatów, którymi skutecznie ugruntujesz swoje umiejętności oraz pochwalisz się w CV, w tym:

• z zastosowania metody McKenzie w terapii języka migowego,
  • ECDL,
  • LCCI IQ.

Dyplomowanie

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu pięciu lat studiów na kierunku Fizjoterapia, zebraniu materiałów, napisaniu i obronieniu pracy dyplomowej, otrzymasz tytuł magistra. Tym samym, oficjalnie wejdziesz do grona absolwentów WSIiZ. Zdobyta wiedza oraz szeroko rozwinięte kompetencje dadzą Ci szansę rozwoju prywatnej praktyki. Możesz również wybrać opcję rozwoju kariery zawodowej w wielu miejscach pracy, m.in. w:

• szpitalach,
  • uzdrowiskach,
  • klubach fitness,
  • gabinetach rehabilitacji,
  • placówkach oświatowych,
  • organizacjach pozarządowych,
  • gabinetach odnowy biologicznej.

Już teraz dowiedz się więcej o studiach na kierunku Fizjoterapia we WSIiZ. Nie zapomnij również o sprawdzeniu Klubu Absolwenta!