Wiesz już, że chcesz się rozwijać, kontynuować naukę i zdobyć wyższe wykształcenie, ale wciąż brakuje Ci pewności, którą uczelnię wybrać i gdzie studiować? Poznaj pięć powodów, dla których warto rozpocząć studia wyższe w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Nowoczesna oferta edukacyjna i infrastruktura, możliwość rozwoju zainteresowań, wsparcie uczelni przez cały okres studiów. To tylko niektóre korzyści płynące z rozpoczęcia studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Przeczytaj i dowiedz się dlaczego warto wybrać studia we WSIiZ? 

1. Studia we WSIiZ to kilkadziesiąt kierunków do wyboru

Zmiany na rynku pracy, zapotrzebowanie na zupełnie nowe zawody i specjalności to, z całą pewnością, dla uczelni sygnał, by dopasować ofertę kierunków do panujących trendów.

Na 4 kolegiach Wyższej Szkoły Informatyki masz do wyboru aż 10 kierunków studiów na studiach I stopnia i 5 kierunków na studiach II stopnia (jednolite magisterskie). 

Tylko w nadchodzącym roku akademickim rusza kilka nowych specjalności, m.in.: Dietetyka w chorobach cywilizacyjnych, Dietetyka w sporcie i fitness, Wizaż i charakteryzacja, Trener w biznesie, czy menadżer marki kosmetycznej.  Warto wspomnieć, że dajemy też możliwość studiowania w języku angielskim. Jest to możliwe na kierunkach takich jak: English philology, Information Technology, Logistisc, Nursing, Management. 

Studia w Rzeszowie

2. Możliwość studiowania za darmo

Czy wiesz, że studia za darmo na wymarzonym kierunku są jak najbardziej możliwe? W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie najlepsi studenci mogą skorzystać ze zniżki na czesne. Z rabatu w wysokości 50% lub 100% można skorzystać już od pierwszego semestru. Warto podkreślić, że stypendium naukowe łączy się ze stypendium socjalnym. Finanse, to bez wątpienia dobry powód, by walczyć o dobre wyniki w nauce i przy okazji zadbać o swoje oszczędności. A skoro o finansach mowa – to na WSIiZ mamy kolejny sposób na to, bo się o nie zatroszczyć. Płatne praktyki – bo o nich mowa – to przede wszystkim okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego u liczących się na rynku pracy liderów w branży. To także możliwość zarobku i oczywiście ogromnej satysfakcji. Godny uwagi  jest fakt, że udział w takich praktykach nierzadko jest początkiem zawodowej współpracy i szansą na początek kariery zawodowej w wybranej profesji. 

Jeśli chcesz sprawdzić swoje szanse na stypendium i zniżkę, skorzystaj z kalkulatora stypendialnego. 

dlaczego warto studiować na WSIiZ

3. Wysoka pozycja w globalnym rankingu uczelni U-Multirank

Co to oznacza dla Ciebie – kandydata na studia? Musisz wiedzieć, że jest to ranking opracowany na zlecenie Komisji Europejskiej. Jest on jednym z najbardziej wiarygodnych, międzynarodowych rankingów szkół wyższych. W tegorocznej edycji globalnego rankingu U-Multirank Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie zajęła historyczne pierwsze miejsce. Najwyższe noty, czyli A – bardzo dobry, uzyskaliśmy aż w 11 podkategoriach. Tak wysoka pozycja w rankingu potwierdza, że WSIiZ jest, bez wątpienia, jedną z najlepszych uczelni w Polsce.

4. System wyrównywania szans

Dzięki niemu studenci, którzy potrzebują pomocy w opanowaniu materiału mogą skorzystać z dodatkowych i, co najważniejsze, z bezpłatnych zajęć. Są one dostępne dla zainteresowanych jeszcze przed pierwszym terminem zaliczenia z danego przedmiotu. To ogromna pomoc w zdaniu egzaminów i ułatwienie nauki studentom, którzy tego potrzebują. W ramach systemu wyrównywania szans studenci mają także dostęp do platformy edukacyjnej BlackBoard. Umożliwia ona m.in. bieżący kontakt z wykładowcami, udział w forach dyskusyjnych czy dostęp do dodatkowych materiałów. 

5. Uczelnia międzynarodowa

Wybierając studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, wybierasz uczelnię międzynarodową. Kształci się u nas obecnie ok. 1500 studentów z 50 krajów. W rezultacie masz szansę, w codzienny życiu studenckim, poznać różne kultury i nawiązać wartościowe kontakty i przyjaźnie. Z kolei w ramach, chociażby programu Erazmus+, masz dostęp do sieci zagranicznych uczelni partnerskich. Czy wiesz, że część studiów można odbyć w Chinach? 

Na kończenie warto pamiętać, że wymienione tu korzyści to tylko część oferty, jaką mamy Ci do zaproponowania. Ważne, abyś wybierając uczelnię kierowała/kierował się swoją pasją, zainteresowaniami i predyspozycjami. Pamiętaj, że studia wyższe to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu młodego człowieka i warto wybrać te, które otworzą przed Tobą mnóstwo możliwości i szans.