Do konkursu na Eko plakat zostało zgłoszonych 30 prac. Wśród najlepszych znalazły się trzy prace studentek z Koła Naukowego Plakatu- B1.

Zgłoszone do konkursu prace oceniła komisja w składzie: dr Patrycja Longawa, mgr Paulina Dębosz, Karolina Zawiślak, Patrycja Głodek oraz Damian Karnicki. Głosowanie odbyło się w sposób anonimowy, komisja nie wiedziała do kogo należy oceniana praca.

Każdemu plakatowi była przyznawana przez każdego członka komisji ocena w skali od 1 do 10. Każda praca mogła dostać więc najwięcej 50 punktów – tłumaczy Patrycja Głodek, główny organizator konkursu i kierownik samorządowej Sekcji Designu.

Najwyżej ocenioną pracą, bo aż na 47 punktów został plakat „Ślimak” autorstwa Moniki Stopyry z kierunku Projektowanie graficzne. Praca, która otrzymała wyróżnienie była praca studentki tego samego kierunku, Patrycji Dziepak. Studentka uzyskała 39 punktów. Obydwie autorki plakatów są członkami Koła Naukowego Plakatu- B1.

Jak mówi dr Patrycja Longawa, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, zwycięskie prace wyróżniały się świetnymi pomysłami i dobrym warsztatem plakatowym. Zarówno kompozycja, kolorystyka były dobrze opracowane, a komunikat w zwycięskich plakatach był jasny, klarowny i przekazany w bardzo inteligentny sposób – mówi dr Patrycja Longawa.

Zobacz prace laureatek:

„Deadly Plastic” Patrycja Dziepak