Samorząd Studencki wraz z Duszpasterstwem Akademickim organizują mikołajkową zbiórkę na rzecz osób potrzebujących. W tym roku ponownie chcą zjednoczyć studentów oraz pracowników Uczelni wokół inicjatywy Szlachetna Paczka.

Tym razem pomoc otrzyma Pani Karolina. Jest to samotna matka trójki dzieci. Jej trudna sytuacja rodzinna spowodowana jest odejściem od męża przemocowca. Bycie mamą trójki małych dzieci jest niezwykle wymagające. Pani Karolina robi co może by zapewnić im jak najlepsze warunki – jednak to nie wystarcza.

Obecna sytuacja epidemiczna zmienia formę corocznej pomocy. „W tym roku, w sytuacji pandemii, nie możemy organizować tradycyjnej wizyty św. Mikołaja na WSIiZ. Nie oznacza to jednak, że nie chcemy i nie staramy się okazać pomocy ludziom potrzebującym. Tegoroczny Mikołajowy Dar Serca zbieramy do puszki Caritas na recepcji Uczelni przy ul. Sucharskiego 2. Uzbierana suma zostanie w całości przekazana do rodziny wybranej w ramach Szlachetnej Paczki” – mówi ks. Andrzej Cypryś, Duszpasterz Akademicki WSIiZ.

Dary można składać do 08.12.br. w pokoju Samorządu Studenckiego (RA42) w środy oraz piątki w godzinach 11:00-13:00, a także na recepcji uczelni przy ul. Sucharskiego 2 (zostawiane upominki należy podpisać „Samorząd”).

Rodzina najbardziej potrzebuje: