Zawodnicy KU AZS Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie do długiej listy swoich sportowych sukcesów dopisali kolejne. Oskar Gawroński zdobył złoty medal Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w kolarstwie górskim. Natomiast srebrny medal AMWP w bowlingu zdobył Kamil Żyła.

W minioną niedzielę do rywalizacji o medale Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego, które odbyły się w Przemyślu, stanęli kolarze górscy. Trasa zawodów wytyczona została w Parku Lubomirskich, a organizatorem zawodów była Państwowa Akademia Nauk Społecznych. Dystans do pokonania wynosił 6 kilometrów w wyścigu kobiet oraz 12 kilometrów w wyścigu mężczyzn.

Naszą Uczelnię reprezentował Oskar Gawroński, który w ubiegłym roku zajął III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W męskiej stawce wyścigu zameldowało się 15 uczestników, wśród których znaleźli się zawodnicy mający na swoim koncie występy ogólnopolskie, a nawet międzynarodowe.

Trasa zawodów była bardzo techniczna, obfita w ostre zakręty, co zmuszało do jeszcze większej koncentracji i unikaniu błędów – mówi Oskar Gawroński.

Po świetnej i niezwykle dynamicznej jeździe, walcząc o każdy kilometr trasy nasz zawodnik pokonał swoich rywali i zdobył złoty medal.

Natomiast w sobotę w klubie „Galaktyka” w Rzeszowie, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w bowlingu. Zawody kręglowe już od kilku sezonów wpisane są do kalendarza imprez AZS i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Klub AZS WSIiZ reprezentował Kamil Żyła. W stawce zawodów wystąpiło łącznie 37 zawodników z 6 podkarpackich uczelni. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, ale nie brakowało sportowej rywalizacji o każdy punkt, który zaważyć mógł o miejscu na podium.

Po ponad trzech godzinach zmagań, Kamil Żyła z wynikiem 290 punktów, zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając srebrny medal AMWP.