„Wielkie pytania w nauce” to cykl wykładów popularnonaukowych organizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 2016 roku. W tym roku akademickim rozpoczyna się IX edycja tego cyklu. Zapraszamy na otwierający ją wykład – „Jak funkcjonuje język w sieci?”. Dyskutować na ten temat będą dr hab. prof. Uniwersytetu Warszawskiego Katarzyna Kłosińska oraz prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2024 r. w Filharmonii Podkarpackiej.

Rozpoczął się rok akademicki 2024/2025, a razem z nim IX edycja cyklu pt. „Wielkie pytania w nauce”. Już dziś zapraszamy na otwierający tą edycję wykład pt. „Jak funkcjonuje język w sieci?”.

Czy sieć rewolucjonizuje język? Jak przenikają się światy realny i cyfrowy? W jaki sposób sieć zmienia normy? Co cechuje współczesną kulturę czytania? Czy memy i „pasek dnia” są literaturą? Czym jest obecnie kanon lektur? – to tylko część pytań, na które odpowiedzi poszukiwać będą wybitni naukowcy – dr hab. prof. Uniwersytetu Warszawskiego Katarzyna Kłosińska, znakomita językoznawczyni znana szerokiej publiczności z anteny radiowej Trójki i radia 357 oraz prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ceniony literaturoznawca, publicysta „Tygodnika Powszechnego”. Spotkanie moderował będzie red. Wojciech Bonowicz.

Wykład odbędzie się 27 listopada 2024 roku o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny po rejestracji:

Czas biegnie bardzo szybko. Wydaje się jakby wczoraj dr Wergiliusz Gołąbek przywitał wszystkich na wykładzie inaugurującym cykl pt. „Wielkie pytania w nauce” zorganizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Od tego dnia mija właśnie 9 lat. W ramach cyklu odbyło się 28 wykładów, które poprowadziło 40 prelegentów ze świata nauki i kultury. Blisko 40 tys. osób uczestniczyło w tych spotkaniach, a zamieszczone na kanale YouTube WSIiZ relacje filmowe mają ponad 22 mln odsłon.