Już po raz osiemnasty poznamy najbardziej aktywnych studentów WSIiZ, wyłonionych w plebiscycie “Student Roku”. Celem konkursu organizowanego przez Samorząd Studencki jest promowanie oraz nagradzanie osób najbardziej aktywnych i zaangażowanych w życie Uczelni. W czasie Gali poznamy również laureata szóstej edycji konkursu im. Profesora Jana Winieckiego na najlepszą pracę dyplomową obronioną we WSIiZ.

Gala Finałowa Plebiscytu Student Roku odbędzie się 19 października o godz. 17.30 w Klubie Akademickim IQ.
Uświetni ją występ zespołu Nad Nami Niebo.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową im. Profesora Jana Winieckiego organizowany jest od roku akademickiego 2016/17. Jego celem jest dążenie do podnoszenia poziomu prac dyplomowych przygotowywanych przez studentów oraz upamiętnienie zmarłego w 2016 roku wybitnego polskiego ekonomisty i publicysty prof. Jana Winieckiego. Do konkursu zgłaszane są prace zarówno licencjackie, jak i magisterskie (napisane przez absolwentów WSIiZ), w których poruszana jest tematyka wyzwań współczesnej gospodarki, rynków międzynarodowych, transformacji gospodarczej i zmian ustrojowych, innowacji oraz rozwiązań wspierających rozwój społeczno-gospodarczy.

Plebiscyt Student Roku adresowany jest do studentów wszystkich kierunków, form i stopni kształcenia. Kandydatury wskazują studenci i wykładowcy oraz inni pracownicy uczelni, a najlepszych wyłania Kapituła Plebiscytu. Skład Kapituły w tegorocznej edycji konkursu tworzyli: dr Łukasz Błąd, Damian Liśkiewicz, Renata Partyka, Mariola Pikor, Małgorzata Sokół.

Poznaj studentów nominowanych do Plebiscytu Student Roku:

Kategoria I: Sympatyk WSIiZ

Do tej kategorii nominowani są studenci wspierający WSIiZ w działaniach promocyjnych oraz pracujący organizacyjnie na rzecz uczelni, biorący udział w akcjach promocyjnych, zaangażowani w tworzenie projektów na rzecz Uczelni itp.
– Beata Góra
– Tariro Jonga
– Sandra Kopko
– Patrycja Nowak
– Dawidt Netere
– Anna Misiarz
– Artur Moisieiev
– Magdalena Radzimowska

Kategoria II: Lider
Do tej kategorii nominowani są studenci, którzy powołują do życia nowe inicjatywy i skutecznie je realizują. To osoby, które potrafią zgromadzić innych wokół nowego przedsięwzięcia, zmotywować ich do działania i poprowadić do sukcesu. Pasjonaci i “zapaleńcy” wyróżniający się kreatywnością, umiejący zarazić swoją pasją innych studentów.
– Filip Duda
– Jakub Głogowski
– Akerke Mukhamali
– Aziza Zharylkassinova
– Karolina Zawiślak

Kategoria III: Artysta
Do tej kategorii nominowani są studenci, wykazujący się inwencją twórczą w jednej z dziedzin sztuki: taniec, muzyka, teatr, film, fotografia, sztuki plastyczne, moda itp.
– Patrycja Głodek
– Radosław Mazur
– Aleksandra Pieja
– Paweł Żukowicz

Kategoria IV: Sportowiec
Do tej kategorii nominowani są studenci, którzy posiadają osiągnięcia sportowe. Osoby, które czynnie uprawiają sport, należą do organizacji sportowych, są zwycięzcami zawodów sportowych.
– Kacper Cęgiel
– Bartosz Golesz
– Adam Marszałek
– Marta Mysko
– Karolina Rząsa
– Claudia Sidor
– Jakub Sujkowski
– Michał Wojewoda

Kategoria V: Społecznik
Do tej kategorii nominowani są studenci pomagający innym. Osoby biorące udział w różnego rodzaju wolontariatach, wspierające osoby potrzebujące pomocy.
– Wiktoria Kowal
– Mariia Kravets
– Gabriela Rzedzicha
– Sylwia Socha

Kategoria VI: Naukowiec

Do tej kategorii nominowani są studenci, którzy posiadają osiągnięcia w obszarze nauki, np. prowadzą własne badania naukowe, publikują, zajmują się popularyzacją nauki, organizują konferencje i kongresy oraz biorą w nich udział, a także uczestniczą w realizacji projektów badawczych.
– Anetta Bała
– Jakub Boratyn
– Weronika Górska
– Paulina Lechwar
– Anna Lichtarska

Trzymamy kciuki za wszystkich nominowanych!