W ramach współpracy z firmą szkoleniową Reha Akademia, Katedra Fizjoterapii przygotowała ofertę szkoleniową skierowaną do studentów kierunków Fizjoterapia i Kosmetologia.

Oferta kursów, która powstała we współpracy z firmą Reha Akademia, pozwoli studentom podnieść swoje kwalifikacje oraz będzie wsparciem w ich rozwoju zawodowym.

Reha Akademia powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy Medical Sport w organizacji kursów Kinesiotaping. Od ponad 9 lat pod marką Kinesio Polska sukcesywnie kształci kolejne pokolenia fizjoterapeutów, lekarzy i masażystów. Nowy projekt został stworzony z myślą o wszystkich terapeutach-specjalistach, zarówno tych młodych jak i doświadczonych, którzy stale chcą się rozwijać, nabywać nowe umiejętności, wiedzę i kompetencje. Reha Akademia oferuje certyfikowane kursy i szkolenia z dziedziny nauk medycznych. Skrupulatnie przygotowane programy szkoleń mają na celu przekazanie jak największej ilości wiedzy przez prowadzących. Problemowy charakter kursów skupia uwagę na myśleniu przyczynowo skutkowym, dzięki czemu absolwenci mają większą swobodę wykorzystywania nabytej podczas kursu wiedzy w praktyce.

W ramach współpracy studenci mają okazję skorzystać zarówno z kursów z zakresu fizjoterapii jak i kosmetologii. Kursy prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, a dodatkowym atutem jest ich atrakcyjna cena. Wszystkie kursy organizowane są we współpracy dzięki czemu odbywać się będą na terenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Harmonogram kursów

Holistyczna Terapia Trądziku w gabinecie kosmetologa

Głównym celem szkolenia jest zrozumienie etiopatogenezy i fizjologii trądziku tak, aby móc ułożyć kompletny plan terapii i pielęgnacji. Podczas szkolenia teoria będzie przeplatać się z praktyką. Omówione zostaną: patogeneza trądziku, obraz kliniczny i histologiczny zmian, nieprawidłowości
w działaniu układów: pokarmowego, neuroendokrynnego, immunologicznego, które mogą być przyczyną wystąpienia lub/i zaostrzenia zmian trądzikowych wraz z ich diagnostyką laboratoryjną oraz najnowsze wytyczne dotyczące terapii i pielęgnacji skóry trądzikowej.

Kiedy?: 21 stycznia 2023
Gdzie?: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Sala Kosmetologii

Jak zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność terapii, czyli suche igłowanie pod kontrolą USG

Szkolenie zapoznaje uczestnika z zagadnieniami bezpiecznej oraz skutecznej pracy igłami na tkance mięśniowej i łącznej pod kontrolą ultrasonografu. Szkolenie ma charakter teoretyczno-praktyczny. Kursanci otrzymują wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się igłą, rozpoznawania wskazań i przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Wszystko to poparte diagnostyką ultrasonograficzną. Kursant poznaje jak wykonać badanie USG oraz jak je zinterpretować. Dla bezpieczeństwa pacjenta i własnego, szczególnie w obszarach wrażliwych, uczestnicy zapoznają się z aplikacjami igieł, które będą przeprowadzane pod kontrolą USG. Pozwala to na ocenę przebiegu terapii w czasie rzeczywistym, zmniejszając ryzyko błędu i poprawiając jej efekty.

Kiedy?: 4-5 lutego 2023
Gdzie: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Sala Fizjoterapii

Face&Body Lift-Tape

FACE & BODY LIFT-TAPE to profesjonalne 2- dniowe szkolenie z plastrowania twarzy i ciała w celach estetycznych! Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane techniki korekcji limfatycznej, powięziowej i mięśniowej. Nieinwazyjna metoda liftingu twarzy oraz modelująca brzuch, uda, pośladki i biust. 90% szkolenia poświęcone jest części praktycznej! Celem szkolenia jest zapoznanie ze specyfiką plastrowania twarzy i ciała – podstawami teoretycznymi metody, wskazaniami i przeciwwskazaniami, narzędziami i technikami bezpiecznej pracy z klientem.

Kiedy?: 4-5 lutego 2023
Gdzie?: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Sala Kosmetologii

Ultrasonografia w Fizjoterapii i Rehabilitacji

Kurs Ultrasonografii w Fizjoterapii i Rehabilitacji umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności pracy z ultrasonografem w celu uzyskania dodatkowych kompetencji z zakresu diagnostyki stosowanej w praktyce terapeutycznej. Szkolenie ma charakter teoretyczno- praktyczny i pozwala poznać zasady działania ultrasonografu, sposób prawidłowego wykonania badania oraz co najważniejsze nabyć umiejętności interpretacji otrzymanych wyników.

Kiedy?: 25-26 lutego 2023
Gdzie?: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Sala Fizjoterapii

Jak zapisać się na kurs?

1. Pobierz FORMULARZ ZAPISU oraz wypełnij poszczególne dane.
  2. Gotowy plik prześlij na adres akademia@medicalsport.pl.
  3. W odpowiedzi na przesłany formularz otrzymasz dane do wykonania przelewu na konto bankowe Organizatora, co sprawi, że Twój zapis będzie potwierdzony.