Krzysztof Szczepański urodził się i wychował w Rzeszowie. Po maturze wybrał studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Informatyka. To wtedy narodziła się jego wielka pasja, łącząca w sobie grafikę 3D oraz kino.

Na WSIiZie zainstalowałem pierwszy program do grafiki komputerowej. Od razu mnie to wciągnęło.  To świat, w którym możesz stworzyć cokolwiek, co tylko sobie wyobrazisz.

Krzysztof Szczepański

Po studiach jego kariera błyskawicznie się rozwinęła. Pasja i ciągła praca zaprowadziły go z Rzeszowa prosto do Hollywood. Może pochwalić się udziałem w wielu największych produkcjach filmowych, takich jak: „Gwiezdne wojny: Łotr 1”, „Gwiezdne wojny: Han Solo”, „Księga Dżungli”, „Przygody Tin Tinaczy”, trylogii „Hobbita”, a nawet najnowszej produkcji Disneya – „Król Lew”, której premiera już 19-go lipca.

O swojej pasji Krzysztof Szczepański opowiadał w ubiegły czwartek w Wojewódzkim Domu Kultury. Salę widowiskową po brzegi wypełnili studenci, a także pasjonaci grafiki komputerowej, filmu i rysunku. Odpowiadał na pytania, m.in. o programach, które warto wykorzystać w grafice i animacji.

Zobacz relacje ze spotkania:

Rzeszów News

Kurier Rzeszowski