Od piątku 2 czerwca do soboty 3 czerwca klucze do Miasta przejmą studenci Wyższej Szkoły informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Studenckie święto rozpocznie tradycyjnie Barwny Korowód. W piątek o godzinie 17:00 na rzeszowskim rynku przebrani studenci wezmą udział w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans”, odbiorą klucze do bram miasta oraz wyruszą z Rynku na Miasteczko Akademickie przy ul. Cichej.

Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich naszych studentów do wzięcia udziału w zaplanowanych wydarzeniach towarzyszących takich jak Turniej w Szachy, Before w klubie ALOHA, BiegUR oraz Wielkie Grillowanie. Najbardziej zachęcamy do wizyty na miasteczku studenckim URZ, gdzie na koncertach finałowych będziemy bawić się do piosenek Elektrycznych Gitar, Video, Mr. Polska, Myslovitz czy Young IGI. Zachęcamy również gorąco do wzięcia udziału w Barwnym Korowodzie – dla najlepszych przebrań przewidziane są nagrody. Pełna lista wydarzeń oraz artystów dostępna jest na naszych social mediach. Kulturalia już trwają! Do zobaczenia pod sceną – zaprasza Karolina Zawiślak, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WSIiZ.

Wydarzenia towarzyszące

Turniej Sportowy, Ogólnopolska Konferencja JuveMentis, Turniej w Szachy, KultURaliowy Before w Klubie Aloha, BiegUR + Wielkie Grillowanie, Student ma Prawo oraz Barwny Korowód.

Rzeszowskie Kulturalia Studenckie są płatne. Bilety można nabyć online lub w kasach przy bramie Akademickiego Miasteczka UR. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia oraz na profilu w mediach społecznościowych.

Na czas trwania wydarzenia Rektor WSIiZ – dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, ogłosił godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych w dniu 2 czerwca 2023 r. od godz. 13:35 do końca dnia – bez obowiązku ich odrabiania.