Uroczyście i z łezką w oku świętowaliśmy Jubileusz 25-lecia WSIiZ. Ze względu na pandemię większość wydarzeń odbyła się online.

Głównym wydarzeniem jubileuszowych obchodów w dniu 8 marca 2021 roku było posiedzenie Senatu i Konwentu WSIiZ. Z powodu pandemii odbyło się ono w formule hybrydowej. W czasie posiedzenia swoimi refleksjami podzielił się Pomysłodawca Uczelni, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ oraz podjęta została Uchwała Jubileuszowa. Uroczystego odczytania tekstu Uchwały dokonał dr Olgierd Łunarski, przedstawiciel Założyciela WSIiZ czyli Stowarzyszenia Promocji Przedsiębiorczości.

Jubileuszowa Uchwała Senatu

Podczas posiedzenia zostali powołani nowi członkowie III kadencji Konwentu – organu opiniodawczo – doradczego, działającego przy Prezydencie WSIiZ. Zadania Konwentu to przede wszystkim doradztwo w zakresie strategicznych kierunków działalności i rozwoju uczelni oraz inicjowanie wspólnych projektów realizowanych na linii: uczelnia-biznes. Powołany w 2012 roku Konwent tworzą przedstawiciele renomowanych firm oraz instytucji.

Jubileuszowe premiery:

Gdy w 1989 roku „wybuchła nowa Polska” wszystko się zmieniło. „Chłopie, ktoś musi kształcić kadry dla gospodarki rynkowej, bo ich nie mamy” – mówił senator RP profesor Józef Fleszar do Tadeusza Pomianka, wówczas pracownika Politechniki Rzeszowskiej. Wyzwanie zostało podjęte… Rozmowa dotyczy okoliczności powstania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, pomysłów na kształcenie młodych ludzi ale także perspektyw na przyszłość.

Urodzinowe podsumowania, sentymentalne wspomnienia i zabawne anegdoty. Jak minęło ostatnie 25 lat? Co udało nam się osiągnąć? Czy bardzo się zmieniliśmy? Cyfrowa Kronika WSIiZ prezentuje najważniejsze momenty w rozwoju uczelni. To nie tylko informacje, fakty i daty, ale również stopklatki z filmów nagranych na kasety VHS, skany wpisów w Raportach i Księgach Jubileuszowych oraz artykuły z regionalnej prasy, na których wszyscy jesteśmy… tacy młodzi!

Nostalgiczny powrót do wydarzeń mijającego ćwierćwiecza. Na wystawę składa się ponad 1500 zdjęć. Pochodzą one nie tylko z uczelnianego archiwum WSIiZ, ale także z prywatnych zbiorów studentów, pracowników i absolwentów uczelni. Wszystkie archiwalne materiały zostały zdigitalizowane i poddane obróbce graficznej.

Dzisiejsze obchody to nie koniec świętowania 25. rocznicy powołania WSIiZ. O kolejnych jubileuszowych wydarzeniach będziemy na bieżąco informacji Państwa na stronie Jubileuszowej i na portalu Uczelni. Mamy też nadzieję, że jesienią uda się nam wszystkim spotkać podczas Jubileuszowej Gali, w trakcie której wspólnie zaśpiewamy sto lat i wzniesiemy tradycyjną lampkę szampana.

Więcej informacji o historii i Jubileuszu WSIiZ dostępnych jest TUTAJ.

Pełna relacja z Jubileuszowego Posiedzenia Senatu i Konwentu dostępna jest TUTAJ.

Relacja z konferencji prasowej dostępna jest TUTAJ.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami prasowymi nt. Jubileuszu 25-lecia WSIiZ zamieszczonymi w Forum Akademickim, VIP Biznes i Styl, Super Nowościach, gospodarkapodkarpacka.pl oraz Intro.Media. Zapraszamy także do obejrzenia relacji z TVP Rzeszów, a także odsłuchania nagrań z Polskiego Radia Rzeszów i Radia Via