Do końca lipca 2014 roku w budynku Estrady Rzeszowskiej można oglądać wystawę studentki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Gabrieli Piechnik oraz Agaty Kądziołki.

Fotografie składające się na wystawę to przedstawienie dwóch punktów widzenia na tę samą przestrzeń. Niektóre zdjęcia pochodzą ze wspólnych wypraw w poszukiwaniu opuszczonych budynków. Każdy z nich niósł za sobą pewną historię i dozę tajemniczości, w każdym z nich można było dostrzec, choćby w najmniejszym stopniu, czasy dawnej świetności.

Wystawa zawiera fotografie zrobione w latach 2013-2014 w takich miejscach jak między innymi: opuszczony dom na rzeszowskim Podpromiu, opuszczony dom w Lubenii koło Rzeszowa, opuszczona cegielnia w Skopaniu czy ruiny klasztoru w Zagórzu koło Sanoka. Niektóre z tych miejsc zostały już wyburzone, pozostałe popadają w jeszcze większą ruinę.

Gabriela Piechnik pierwsze kroki w fotografii stawiała w 2008 roku. Od ponad roku skupia się głównie na swojej największej pasji, którą stała się fotografia mody. Doświadczenie zbierała pracując jako freelancer, a obecnie dodatkowo współpracuje z jedną z rzeszowskich agencji modelek.

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej o specjalności PR i reklama w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Absolwentka tego samego kierunku ze specjalnością Grafika Komputerowa w Mediach, a także szkoły policealnej w zawodzie Fotografa. Jest też sekretarzem redakcji internetowej stacji radiowej działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – radioeter.fm. Poza zajmowaniem się sprawami organizacyjnymi i prowadzeniem audycji, od czasu do czasu działa jako fotoreporter.

Od marca 2014 jej prace można zobaczyć też w WSIiZ przy ulicy Sucharskiego na wystawie zbiorowej Koła Fotograficznego Diafragma pt. „Człowiek”. W kwietniu 2014 roku zdobyła I Wyróżnienie w V edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego „Głębia Spojrzenia” w kategorii fotografia newsowa.

Agata Kądziołka fotografią interesuje się troszkę poważniej od czasów liceum. Ukończyła dwie szkoły policealne w kierunkach technik organizacji reklamy oraz fotografia. W tym roku ukończyła również roczny kurs fotografii zaawansowanej. W fotografii stara się łączyć rzeczy, które sprawiają jej przyjemność, tj. podróże i zdjęcia. Podczas każdej podróży stara znaleźć się miejsce, o którym zapomniał świat, tak aby mogła to uwiecznić na karcie SD.