Profesor Li Xu, światowej sławy naukowiec pochodzący z Pekinu, poprowadził wykłady dla studentów WSIiZ na kierunkach: Grafika komputerowa i produkcja multimedialna oraz Filologia angielska z językiem chińskim. Li Xu był m.in. jurorem w 19. Międzynarodowym Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie.

Profesor Li Xu, na zaproszenie dr hab. Patrycji Longawy, prof. WSIiZ, spotkał się ze studentami naszej Uczelni. W dwóch odsłonach poprowadził wykład pt. „Speaking of Chinese charakters”. W kampusie w Kielnarowej spotkał się ze studentami Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej oraz w kampusie przy ulicy Sucharskiego ze studentami Filologii angielskiej z językiem chińskim. Podczas wykładów wyjaśnił, w jaki sposób odpowiednio dobrana komunikacja wizualna może wpłynąć na czytelność chińskich znaków. Opowiedział o sposobie projektowania plakatów typograficznych z wykorzystaniem jasnej i klarownej metafory graficznej, a także przedstawił kulisy swojej kreatywnej pracy, opowiadając o kilku wybranych przez siebie twórczościach plakatowych.

Profesor Li Xu uzyskał tytuł magistra w zakresie sztuk wizualnych (projektowanie komunikacji wizualnej) w Akademii Sztuk Pięknych, Architektury i Projektowania w Pradze oraz tytuł doktora sztuk pięknych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest Sekretarzem Generalnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli C-IDEA i był kierownikiem Sekcji Kształcenia i Badań w Beijing Institute of Graphic Communication (Chiny). Profesor Li Xu zapraszany jest do wygłaszania wykładów na renomowanych uczelniach na całym świecie m.in. w: Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Danii, Holandii, Polsce, Niemczech, Czechach, Węgrzech, Hiszpanii, Korei Południowej, Dubaju, Ekwadorze i innych krajach.