27 maja w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek dla laureatów konkursu na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce”. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła II lokatę w tym prestiżowym rankingu. WSIiZ jako jedyna szkoła wyższa z regionu znalazła się w gronie laureatów konkursu. To kolejny sukces uczelni, która niedawno w rankingu Wprost wyższych szkół niepublicznych zdobyła I miejsce, a w zestawieniu Rzeczypospolitej 5 lokatę.

– Uczelnie biorące udział w konkursie oceniane były w 6 kategoriach wyznaczających poziom innowacyjności i kreatywności – wyjaśnia Zofia Koszutska–Taciak z Akademickiego Centrum Informacyjnego w Poznaniu, które było organizatorem konkursu. – Były to: Uczelnia widoczna w Internecie, nowoczesne technologie wykorzystane w dydaktyce, technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy, tworzenie perspektyw zawodowych oraz posiadane certyfikaty – kontynuuje.

Dr Mariusz Wrzesień, prodziekan Wydziału Informatyki Stosowanej, który odbierał w Poznaniu statuetkę dla WSIiZ uważa, że rzeszowska uczelnia jako lider rozwiązań informatycznych użytecznych w nauczaniu musiała znaleźć się w gronie laureatów konkursu.

– Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy wiele rozwiązań podnoszących jakość nauczania. To m.in. elektroniczne legitymacje oraz innowacyjny interaktywny system studiowania, który wprowadzamy od nowego roku akademickiego – tłumaczy dr Mariusz Wrzesień.

WSIiZ została też wyróżniona za internetowy system rejestracji kandydatów na studia, e-Dziekanat, elektroniczne indeksy, wirtualny dostęp do katalogów biblioteki i czytelni oraz możliwość korzystania z internetowych czasopism. Uczelnia należy do czołówki szkół wyższych w Polsce, które w sposób efektywny wykorzystują e-learning w procesie dydaktycznym.

– Jesteśmy wiodącą uczelnią w kraju pod względem widoczności w Internecie. Posiadamy nowoczesny, codziennie aktualizowany portal internetowy, osobny serwis dla kandydatów na studia, osobny dla naszych partnerów biznesowych, platformy do kontaktu ze studentami, wiele tematycznych serwisów towarzyszących, a także prężnie działające profile na Facebooku, Goldenline’ie, Naszej Klasie, Blipie i YouTube – wyjaśnia Szymon Taranda, redaktor naczelny portalu internetowego WSIiZ, który w Poznaniu odbierał nagrodę dla WSIiZ.

Kapituła konkursu doceniła również sposób monitorowania ruchu internautów oraz przeprowadzone modernizacje strony internetowej WSIiZ.

– Oparliśmy rozwój uczelni na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii informatycznych. 14 lat działalności potwierdziło skuteczność tej drogi. Znajdujemy się w czołówce szkół wyższych w Polsce pod względem wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w kształceniu, zarządzaniu uczelnią, obsłudze studentów. Stworzony razem ze spółką zależną Partners in Progress system zarządzania „Uczelnia XP” działa w ponad 60 uczelniach w kraju – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ w Rzeszowie – Nasi studenci zdobyli prawie 55 tys. międzynarodowych certyfikatów, głównie informatycznych i językowych, a nasz CISCO Academy Training Center obsługuje znaczną część Europy.

W konkursie WSIiZ wyprzedziła jedynie Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. 3 miejsce zdobyła Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu.

Tekst: Urszula Pasieczna