EUROIMMUN POLSKA, ZIELARNIA LAWENDA oraz AGENCJA RYNKU ROLNEGO zostały partnerami strategicznymi kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dzięki współpracy, studenci tego kierunku m.in. będą korzystać z zajęć prowadzonych przez ekspertów-praktyków oraz realizować praktyki i staże w tych instytucjach.

Umowa o współpracy została podpisana 16 grudnia 2014 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kierunek Dietetyka należy do nowych propozycji w ofercie dydaktycznej WSIiZ. Mimo tego udało się już zyskać zaufanie i nawiązać współpracę z otoczeniem biznesowym, czego najlepszym dowodem są nowi partnerzy kierunku.

Korzyści dla studentów
W ramach partnerstwa strategicznego specjaliści trzech nowych partnerów WSIiZ będą brać udział w przeglądzie i aktualizacji efektów kształcenia i programów studiów dla kierunku Dietetyka. Studenci będą mieć możliwość realizowania atrakcyjnych praktyk lub staży. Kadra zarządzająca nowych partnerów będzie brać też udział w spotkaniach ze studentami, a wysokiej klasy specjaliści będą mogli prowadzić zajęcia praktyczne na kierunku Dietetyka.

Partnerzy kierunku Dietetyka
EUROIMMUN POLSKA – jest przedstawicielem niemieckiego producenta specjalistycznych testów laboratoryjnych. W związku z rozszerzeniem działalności firmy o badania genetyczne przydatne w dietetyce firma prezentuje ofertę bliższej współpracy z uczelniami wyższymi kształcącymi przyszłych dietetyków.

ZIELARNIA LAWENDA – firma działa w branży: Zdrowie i medycyna. To dystrybutor i sprzedawca preparatów ziołowych, naturalnych kosmetyków, suplementów diety, żywności ekologicznej itp. Obecnie prowadzi dwa stacjonarne punkty sprzedażowe w Rzeszowie oraz jeden nowy punkt w Jarosławiu, a także sklep internetowy www.zielarnia24.pl. Z właścicielami firmy Uczelnia współpracowała w ramach prowadzenia zajęć na specjalności fakultatywnej: „Fitoterapia”.

AGENCJA RYNKU ROLNEGO (Oddział Terenowy Rzeszów) – przedsiębiorstwo państwowe, włączone do współpracy głównie ze względu na działania dot. promocji żywności oraz na realizowane programy edukacyjne w szkołach dot. właściwych nawyków żywieniowych. Z ARR uczelnia współpracuje od etapu przygotowywania wniosku o nadanie uprawnień do kształcenia na kierunku Dietetyka, kiedy to WSIiZ otrzymała pozytywną opinię od firmy jako interesariusza zewnętrznego.

Współpraca z tak znakomitymi firmami z pewnością przyniesie korzyści studentom Dietetyki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.