Duże zainteresowanie budzi stoisko z goglami VR, które pozwalają przenieść się do wirtualnego świata, kolejki ustawiają się także do symulatora jazdy pojazdami ciężarowymi oraz zabiegu parafinowania dłoni. W ten sposób uczniowie szkół średnich poznają ofertę studiów w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W Hali Podpromie trwają XVIII Targi Edukacyjne „EDU Salon”. Dwudniowe wydarzenie kończy się 22 lutego o 14.00

Na stanowisku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania studenci i pracownicy Uczelni opowiadają o zaletach studiowania we WSIiZ oraz wymaganiach i kryteriach, jakie trzeba spełnić, aby podjąć tu naukę. Uczniowie szkół średnich otrzymują tu cały pakiet niezbędnych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Panie potrafiły sympatycznie i wyczerpująco omówić wszystkie ważne kwestie, wyjaśniły nam bardzo dużo – oceniają Wiktoria Lurka i Gabriela Chybica, uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, które zajrzały na stoisko WSIiZ.

To bardzo dobrze zorganizowane stanowisko. Od razu zachęca, żeby przyjść i zapoznać się z ofertą. Jestem zainteresowana zarządzaniem oraz rachunkowością, wszystko zostało mi bardzo dobrze wytłumaczone – mówi Daria Tyniec z III Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się symulator jazdy pojazdami ciężarowymi przygotowany przez Katedrę logistyki i inżynierii procesowej WSIiZ. Przyciąga on uwagę nawet tych osób, które wcześniej nie myślały o logistyce. Nie interesowałem się wcześniej kierunkami logistycznymi i informatycznymi, ale przygotowane stanowisko bardzo mnie zaciekawiło, skorzystałem z symulatora oraz poznałem szczegóły oferty uczelni – mówi Eryk Trojan z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie.

Całej masy niecodziennych wrażeń dostarcza stanowisko, które pozwala przenieść się w świat gry Half-Life Alyx przy wykorzystaniu gogli VR. Mimo, że interesuję się kierunkami związanymi z psychiatrią, to stanowisko z grą VR bardzo mocno przykuło moją uwagę i zachęciło do zagrania i sprawdzenia oferty uczelni  – mówi Damian Pietrzkiewicz z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również stanowisko Pielęgniarstwa, gdzie można samodzielnie zmierzyć ciśnienie, dowiedzieć się o procedurach pielęgniarskich. Przedstawiciele udzielają również rad dotyczących zdrowego stylu życia, a także tych dotyczących profilaktyki chorób cywilizacyjnych m.in. nadciśnienia tętniczego.

Uczestnicy targów mogą również zagrać w gry m.in. Kahoot (quiz) i Hangman (wisielec) na stanowisku przygotowanym przez Filologię.

Zobacz galerię zdjęć: