Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została partnerem trzech prestiżowych hackathonów. HackYeah Kraków, NASA Space Apps Challenge Kraków oraz NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola odbędą się jesienią 2024 r.

Jako uczelnia, której priorytetem jest kształcenie przyszłych liderów, z dumą wspieramy takie inicjatywy jak HackYeah i NASA Space Apps Challenge. Dla naszych studentów oraz absolwentów to doskonała okazja do praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności zdobytych podczas studiów – mówi Rektor WSIiZ dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.

HackYeah to największy stacjonarny hackathon w Europie, gdzie uczestnicy tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne, aby sprostać wyzwaniom technologicznym, społecznym, prawnym i środowiskowym. Wydarzenie to promuje współpracę i kreatywność, aby „zhakować rzeczywistość”. Termin i miejsce wydarzenia to 28-29 września 2024 r., Tauron Arena w Krakowie.

NASA Space Apps Challenge Kraków oraz NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola odbędą się równocześnie 5-6 października 2024 r. To największy w Europie hackathon o tematyce kosmicznej, organizowany przez NASA. Uczestnicy rozwiązują realne problemy związane z eksploracją kosmosu, korzystając z otwartych danych udostępnianych zarówno przez NASA, jak i inne agencje.

WSIiZ wspiera wydarzenia, które nie tylko promują innowacyjność i rozwój technologiczny, ale także angażują społeczność akademicką w rozwiązywanie realnych wyzwań o charakterze globalnym.

Liczymy, że nasi studenci pokażą się na tych trzech wydarzeniach z jak najlepszej strony. W tym roku wygrywali już hackathony, ale teraz czas na następne! – mówi Maciej Ryś, koordynator współpracy, adiunkt w Katedrze Zarządzania WSIiZ.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału hackathonach, są one okazją do zdobycia cennego doświadczenia i nawiązania kontaktów z ekspertami z branży.