Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie naszych siatkarzy, którzy w trzydniowym turnieju AMP w siatkówce mężczyzn zajęli trzecie miejsce w kategorii uczelni niepublicznych.

Przed nami uplasowali się zawodnicy ALK Warszawa i WSZiA Opole. Był to dla nas bardzo trudny turniej. Trafiliśmy do mocnej grupy (z finalistą  UWM Olsztyn). Dwa pierwsze mecze przegrane po tie-breakach, pomimo naszej bardzo dobrej gry. Złość i rozczarowanie. Kolejny mecz z URz totalnie nieudany. Jednakże nasi zawodnicy pokazali charakter i z podniesioną głowa przystąpili do meczu o brąz z SAN  Łódź. Pierwszy set wygraliśmy do 20, drugi przegrany do 22. Znowu tie-break. Już trzeci w tym turnieju… Punkt za punkt, świetna obrona naszego kapitana Michała Środy i mamy to! Wygraliśmy 15-11. Radości nie było końca. Jest upragniony medal Akademickich Mistrzostw Polski!

Naszą Uczelnię reprezentowali: Piotr Groszek (środkowy, przyjmujący), Sebastian Maciuda (przyjmujący), Michał Środa (rozgrywający, grający trener), Damian Liśkiewicz (przyjmujący), Kamil Waszczuk (libero), Patryk Napiórkowski (atakujący), Maciej Świst (przyjmujący), Konrad Mucha (środkowy), Jacek Szalacha (przyjmujący), Bartosz Golesz (środkowy, przyjmujący).

Sezon siatkówki halowej zakończony. Trzy turnieje, 13 rozegranych spotkań. Brązowy medal. Gratulacje dla zawodników, słowa uznania dla trenera Michała Środy!

Nie kończymy jednak przygody z siatkówką. Już w czwartek 16 maja wybiegamy na piasek i rozpoczynamy zmagania w siatkówce plażowej. Turniej mężczyzn odbędzie się na boiskach Politechniki Rzeszowskiej, kobiety zagrają w szkole na ul. Wyspiańskiego.

W piątek 17 maja zawody w lekkiej atletyce na stadionie Resovii.