Konkurs odbywa się pod hasłem stanowiącym jednocześnie pytanie: Co warto zmienić na uczelni, żeby była bardziej eko?

Zgłoszenie należy przesyłać do 31 października 2021 r. przy pomocy formularza dostępnego na stronie Fundacji na rzecz Jakości Kształcenia. Przedmiotem zgłoszenia może być: proekologiczny postulat, pomysł na zmianę lub konkretny projekt. Zgłoszenie, bez względu na wybrana formułę, może mieć co najwyżej 12 tys. znaków, licząc ze spacjami (około 5 stron). Zgłoszenie może posiadać załącznik (np. zdjęcie, projekt, wyliczenie w arkuszu kalkulacyjnym, prezentację).

Na autorów najciekawszych propozycji (studentów lub doktorantów) czekają:

I nagroda – publikacja całości lub części nadesłanego tekstu w wydawnictwie książkowym + 2.500 zł + sesja szkoleniowo-konsultacyjna,
II nagroda – publikacja całości lub części nadesłanego tekstu w wydawnictwie książkowym + 1.500 zł + sesja szkoleniowo-konsultacyjna,
III nagroda – publikacja całości lub części nadesłanego tekstu w wydawnictwie książkowym + 1000 zł + sesja szkoleniowo-konsultacyjna.

Można wysłać więcej niż jedno zgłoszenie i zdobyć kilka nagród! Regulamin Konkursu znajduje się na stronie Organizatora.