W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Instytutem Sobieskiego, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Rzeszów, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, Team Europe oraz Stowarzyszeniem Network PL zaprasza na warsztaty pt. ,,Staże i kariera w instytucjach UE”. Spotkanie odbędzie się 24 maja br. w Klubie Akademickim IQ.

Jak wygląda kariera w instytucjach UE? Jak aplikować na płatny staż dla studentów/ek i absolwentów/ek w unijnych agencjach i instytucjach? Jak wyglądają kulisy pracy unijnych urzędników? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści podczas warsztatów pt. ,,Staże i kariera w instytucjach UE”, które odbędą się 24 maja br. o godz. 12:30 w Klubie Akademickim IQ.

Program wydarzenia:

1. Europejska Administracja Publiczna – jak wygląda Polska na tle innych państw członkowskich w zakresie zatrudnienia w instytucjach unijnych?

2. Rola Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) w pozyskiwaniu personelu dla instytucji UE, rodzaje zatrudnienia, szczeble kariery.

3. Test na eurourzędnika/eurourzędniczkę – czy praca w instytucjach unijnych to coś dla mnie?

4. Metodologia rozwiązywania testów werbalnych, numerycznych i abstrakcyjnych. Test z wiedzy o UE.

5. Programy stażowe dla studentów/ek i absolwentów/ek w instytucjach i agencjach unijnych.

6. Wypełnienie aplikacji na staż – na co zwrócić uwagę?

Instytucje i agencje unijne poszukują personelu z różnych obszarów: filologia, informatyka, ekonomia, prawo, politologia, komunikacja i innych.

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 maja br. (poniedziałek). Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty będą transmitowane również na żywo na kanale YouTube Parlamentu Europejskiego w Polsce.