21 czerwca 2016 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej odbyły się warsztaty wraz z inauguracją wystawy projektów pracowników katedry Wzornictwa Przemysłowego, studentów oraz współpracujących z Katedrą projektantów Małgorzaty Pękali i Marcina Skubisza. Spotkanie odbyło się wraz z zaproszonymi przedstawicielami branży biznesowej oraz uczestnikami Akademii 50+.

Projektowanie dla seniora - warsztaty w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

W ramach inauguracyjnego spotkania odbyła się Prezentacja Katedry Wzornictwa Przemysłowego oraz Systemu Identyfikacji Wizualnej Centrum Innowacji i Designu Praktycznego oraz Katedry Wzornictwa Przemysłowego autorstwa Adriana Sowińskiego.

Uczestnicy dowiedzieli się czym jest Design Thinking w procesie projektowym a także poznali fragment pracy dyplomowej studentki WSIiZ pt. "Reklama dla Seniora".

Uczestnicy pod opieką prowadzących (Marcin Skubisza, Małgorzaty Pękali, Krzysztofa Gronia, Łukasza Bisa, Łukasz Szubarta, Gabrieli Piechnik i Adriana Sowińskiego) wzięli udział w fantastycznych zajęciach na temat projektowania, makietowania i druku 3D konceptów projektowych. Całość zakończyła żywa dyskusja uczestników całego przedsięwzięcia, studentów wraz z przedstawicielami Akademii 50+ na temat potrzeb i sposobów poprawy jakości życia osób powyżej 65 roku życia.

Zwieńczeniem całego wydarzenia jest trwająca wystawa projektów, które zostały wdrożone do produkcji i ofert firm. Wystawa zlokalizowana jest w budynku CEM na pierwszym piętrze obok sali KM 111.
Serdecznie zapraszamy.