Studenci kierunku Filologia, wspólnie z wykładowczyniami WSIiZ – dr Iwoną Leonowicz-Bukałą oraz dr Paulą Wieczorek, wzięli udział w warsztatach antydyskryminacyjnych. Zostały one zorganizowane przez Dom Ukraiński we współpracy z Podkarpackim Stowarzyszeniem dla Aktywnych Rodzin (PSAR) w Centrum TUTU.

Warsztaty przeprowadzili Katarzyna Komar-Macyńską oraz Igor Horkow, odbyły się one 13 maja br. Miały na celu wzmacnianie postaw integracyjnych, rozwijanie kompetencji interkulturowych oraz przeciwdziałanie uprzedzeniom, wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji. Uczestnicy zapoznali się z tematem różnorodności społecznej oraz jej znaczenia w kontekście budowania otwartych i szanujących się społeczności. Warsztaty dostarczyły narzędzi do przeciwdziałania stereotypizacji oraz polaryzacji społecznej, co przyczyni się do tworzenia bardziej integracyjnych środowisk.

Udział pracowników i studentów WSIiZ w takich wydarzeniach podkreśla zaangażowanie naszej uczelni w kształtowaniu świadomych, otwartych i odpowiedzialnych społecznie obywateli. Warsztaty były nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale również inspiracją do dalszych działań na rzecz integracji i dialogu międzykulturowego.

Dziękujemy organizatorom oraz prowadzącym za niezwykle wartościowe i inspirujące spotkanie!