Wykładowczyni WSIZ mgr Małgorzata Wejsis-Gołębiak uczestniczyła w VII Międzynarodowej konferencji naukowo-praktycznej „Bezpieczeństwo, zarządzanie, medycyna i zdrowie – współczesne wyzwania”, pełniąc podwójną rolę – członkini komitetu organizacyjnego oraz panelistki. Organizatorami konferencji były uczelnie polskie i ukraińskie, a wydarzenie realizowane było w trzech językach.

W dniach 17-18 kwietnia 2024 r. w Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziekanowie Leśnym odbyła się VII Międzynarodowa konferencja naukowo-praktyczna „Bezpieczeństwo, zarządzanie, medycyna i zdrowie – współczesne wyzwania” (7th International scientific and practical Conference „Safety, management, medicine and health – Contemporary problems”), w której wykładowczyni WSIZ mgr Małgorzata Wejsis-Gołębiak po raz drugi uczestniczyła w podwójnej roli – jako członikini komitetu organizacyjnego oraz panelistka. Tradycyjnie organizatorami tegorocznej edycji konferencji były uczelnie polskie i ukraińskie (10 z Polski i 5 z Ukrainy), a wydarzenie realizowane było w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Interdyscyplinarny charakter konferencji corocznie gromadzi naukowców, badaczy, dydaktyków, praktyków i specjalistów z różnych dziedzin i dyscyplin nauki, kierunków i specjalności dydaktycznych, ale także pracowników administracji publicznej, przedstawicieli organizacji pozarządowych i funkcjonariuszy służb publicznych, tworząc platformę do wymiany poglądów na temat bezpieczeństwa w zakresie międzynarodowym, narodowym i lokalnym, zarządzania i jakości, medycyny i zdrowia oraz kultury fizycznej. Do udziału w konferencji zapraszani są także doktoranci i magistranci. W ramach konferencji wykładowczyni WSIiZ wystąpiła z referatem zatytułowanym Dyplomacja sportowa jako forma dyplomacji publicznej”.

W podsumowaniu tego interdyscyplinarnego i międzynarodowego spotkania podkreślono, iż interakcje między kulturami w sposób horyzontalny i synergiczny, w tym organizacja konferencji o podobnym charakterze stanowią warunek integracji i harmonijnego współistnienia w Europie Środkowej. Zapowiedziano także organizację kolejnej, VIII edycji konferencji w kwietniu 2025 r.