Jedni skończyli WSIiZ 14 lat temu jako pierwszy rocznik absolwentów, inni byli tegorocznymi absolwentami naszej uczelni. Ale wszyscy świetnie się bawili podczas VI Zjazdu Absolwentów WSIiZ, który odbył się w piątek 27 września 2013 roku w malowniczym kampusie uczelni w Kielnarowej.

Oficjalną część VI Zjazdu Absolwentów WSIiZ rozpoczął Prorektor ds. Nauczania dr Andrzej Rozmus.

– Ponad 30 000 absolwentów WSIiZ to ogromna społeczność, która powinna ze sobą współpracować i utożsamiać się z uczelnią – powiedział.

Później na scenie pojawił się Szymon Taranda – przedstawiciel Klubu Absolwenta WSIiZ, który opowiedział o celach i działaniach Klubu na rzecz absolwentów, m.in. o wsparciu przy zakładaniu własnej firmy, warsztatach i szkoleniach, promocji sylwetek i działań absolwentów oraz integracji społeczności absolwenckiej.

Nadmienił, że Klub Absolwenta jest nową inicjatywą uczelni, która przejęła działania Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego ABSOLWENT (SSEA) na rzecz absolwentów WSIiZ.

Uczestnicy spotkania wysłuchali także prezentacji Krzysztofa Tokarza, kierownika Biura Karier, który przedstawił możliwości, jakie absolwenci mogą zaoferować obecnym studentom WSIiZ.

Później przyszła kolej na wystąpienia przedstawicieli jednostek uczelni, którzy zaproponowali absolwentom dalsze perspektywy współpracy. Marcin Leszczyński, absolwent jednego z pierwszych roczników WSIiZ, obecnie Dyrektor ds. Projektów Strategicznych pokazał, jak wiele mogą zyskać dzięki współpracy z uczelnią szczególnie ci absolwenci, którzy prowadzą własne firmy, na przykład w sferze pozyskiwania środków finansowych z funduszy europejskich.

Marta Cisek-Babiarz, Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych opowiedziała o fakultatywnych ścieżkach kształcenia oraz zniżkach dla absolwentów WSIiZ, a Wojciech Pitura z funduszu InnoFUND zachęcił absolwentów do realizacji innowacyjnych pomysłów, które fundusz jest w stanie dokapitalizować sporymi środkami finansowymi.

Ważną częścią Zjazdu były wystąpienia absolwentów uczelni, którzy opowiedzieli o wspomnieniach z okresu studiów. Mówili także o swoich sukcesach zawodowych. Uczestnicy spotkania wysłuchali Pana Michała Waltosia, Dyrektora Zarządzającego w firmie Hydrosolar.

– Hydrosolar z kilkuosobowej małej firmy w ciągu 20 lat przekształciła się w prężną organizację handlową, zatrudniającą ponad 400 osób w 36 placówkach handlowych obejmujących swoim zasięgiem obszar całej Polski – mówił dyrektor Waltoś. Wspomniał, że należy do pierwszego rocznika absolwentów WSIiZ z kierunku ekonomia. Podkreślił, że bardzo miło wspomina okres studiów, gdyż dały mu one wiedzę teoretyczną, którą mógł następnie skonfrontować podczas swojej pracy zawodowej. Dodał też, że na uczelni poznał swoją obecną małżonkę.

Na scenie wystąpiła także Pani Elżbieta Sas, założycielka firmy Saważ oraz Fundacji Drzewo Życia. Głos zabrał również Michał Ręczkowicz – prezes firmy MobiTouch.

Absolwenci zaznaczyli, że wiele zawdzięczają wiedzy zdobytej podczas studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, którą przełożyli na praktykę, zakładając własną działalność gospodarczą.

Na koniec części oficjalnej, Dyrektor Artystyczny Klubu Akademickiego IQ, Łukasz Błąd przedstawił humorystyczny skecz na temat absolwentów WSIiZ. Był to znakomity łącznik pomiędzy oficjalną a rozrywkową częścią VI Zjazdu Absolwentów. Spotkanie zostało uwiecznione pamiątkową fotografią wszystkich uczestników Zjazdu.

Po pamiątkowej sesji fotograficznej absolwenci przenieśli się do Karczmy „Taberna pod Sosnami”, gdzie przy muzyce, smacznym jedzeniu licznych konkursach, a przede wszystkim w znakomitym towarzystwie, bawili się do późnych godzin nocnych.

Zobacz galerię zdjęć z VI Zjazdu Absolwentów WSIiZ

Więcej zdjęć z VI Zjazdu Absolwentów WSIiZ będzie dostępne dla zalogowanych członków Klubu Absolwenta w serwisie absolwent.wsiz.pl.

Przeczytaj, co o tym wydarzeniu napisały media:
rzeszow4u.pl

carpatiabiznes.pl