Rok szkolny 2023/2024 w Publicznym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie dobiegł końca. To nie tylko czas podsumowań, lecz także uczniowskich planów na przyszłość. Niektórzy uczniowie ALO postarali się o zmniejszenie liczby obowiązków i zwolnienie z części egzaminów maturalnych, a nawet zapewnili sobie indeksy na wymarzone kierunki studiów.

Koniec roku szkolnego świętowało w ALO 270 uczennic i uczniów. To był dla nich czas intensywnej pracy, ale także wielu radości, celebrowania przyjaźni i rozwijania pasji. Ostatnie miesiące okazały się też dla społeczności ALO okresem obfitującym w wielkie osiągnięcia. Liceum utrzymało status Srebrnej Szkoły Rankingu „Perspektyw”, a jego uczniowie zdobyli czołowe miejsca w prestiżowych olimpiadach przedmiotowych.

Czworo uczniów uzyskało tytuł finalisty zakończonych w 2024 roku olimpiad. Byli to: Dominik Pondo (XLVIII Olimpiada Języka Angielskiego), Michał Wierzbiński (XXXI Olimpiada Informatyczna), Hanna Marszałek (LIV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego) i Krzysztof Gawlik (VIII Olimpiada Statystyczna). Wymienione osoby to uczniowie drugich i trzecich klas ALO. Oznacza to, że już w tym momencie, na długo przed maturą, mogą cieszyć się nie tylko z osiągniętych sukcesów. Wielkim osiągnięciem szczyci się także tegoroczna absolwentka ALO – Aleksandra Balicka. Dzięki zdobyciu tytułu laureatki XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, otrzymała indeks tej uczelni.

Podczas uroczystości zakończenia roku, dyrektor szkoły Renata Łunarska uhonorowała  finalistów olimpiad nagrodą specjalną. Podkreśliła wartość zdobywanej  wiedzy,  doświadczenia i smaku sukcesu –  korzyści, których nie da się zmierzyć żadną miarą.

Dla wszystkich uczniów ALO pora teraz na zasłużony odpoczynek. Witajcie wakacje!