Akademickie Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ włącza się w świętowanie Tygodnia Mózgu 2022. Zainteresowanych tematyką neuronauki zapraszamy na serię wykładów i warsztatów, w trakcie których specjaliści omówią tematykę wpływu diety i kuchni śródziemnomorskiej na mózg, działanie układu nerwowego w trakcie trudnych wydarzeń życiowych oraz efektywne zarządzania czasem.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przygotowała szereg inspirujących wykładów i warsztatów z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Mózgu. Mając na uwadze trwającą od ponad dwóch tygodni wojnę na Ukrainie szczególnie polecamy wykład pt. „Mózg w obliczu wojny – działanie układu nerwowego podczas trudnych wydarzeń życiowych”, który poprowadzi mgr Agata Ziemiakowicz. W celu lepszego zrozumienia czym jest depresja – w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć – zachęcamy do wysłuchania prelekcji dr hab. Anny Tabęckiej- Łonczyńskiej, prof. WSIiZ pt. „Kiedy mózg nie działa prawidłowo – rzecz o depresji”. W programie Tygodnia Mózgu zaplanowano również wykłady dla miłośników jedzenia pt. „Kuchnia śródziemnomorska – idealne wsparcie naszego mózgu” oraz „Dieta dobra dla mózgu – produkty, które poprawiają pamięć i koncentrację”.

Wykłady odbywać się będą stacjonarnie w sali RA 101 (ul. Sucharskiego 2), a trzy z nich będą transmitowane online na Facebooku Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii:
“Dodatki do tworzyw sztucznych – wróg czy przyjaciel twojego mózgu?”;
“Mózgu w obliczu wojny – działanie układu nerwowego podczas trudnych wydarzeń życiowych”;
“Kiedy mózg nie działa prawidłowo – rzecz o depresji”.

Na uwagę zasługują również warsztaty dla studentów. Ich tematyka będzie dotyczyła treningów relaksacji, efektywnego zarządzania czasem oraz kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Warsztaty będą realizowane stacjonarne i są przeznaczone jedynie dla studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji miejsca należy dokonać poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego.

Aktualne informacje o wykładachwarsztatach organizowanych w ramach Tygodnia Mózgu można śledzić na Facebooku Uczelni. Tydzień Mózgu we WSIiZ potrwa od 17 marca do 23 marca.

Tydzień Mózgu to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat mózgu i układu nerwowego w kontekście różnych aspektów jego funkcjonowania. W Polsce Tydzień Mózgu obchodzony jest od 1999 roku.