Spotkanie z nadwornym fotografem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, pokazy druku 3D, dronów i robotów, warsztaty dla maturzystów, zwiedzanie uczelni, w tym nowego studia telewizyjnego i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – między innymi te atrakcje czekały na maturzystów i studentów, którzy 27 stycznia 2015 roku odwiedzili Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podczas Dnia Otwartego uczelni połączonego z Dniem Otwartym Kół Naukowych i Organizacji Studenckich. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1300 osób, w tym ponad 700 uczniów szkół średnich.

– Podczas Dnia Otwartego przedstawiona została m.in. najnowsza oferta dydaktyczna naszej Uczelni, a szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielali wykładowcy oraz studenci – wyjaśnia Marta Kołodziejczyk, Kierownik Działu Promocji, który zorganizował wydarzenie.

Fotograf Prezydenta Bronisława Komorowskiego gościem Dnia Otwartego
WSIiZ stawia na kształcenie praktyczne, dlatego systematycznie i konsekwentnie organizuje wykłady otwarte oraz spotkania z praktykami biznesu, którzy potrafią w interesujący sposób zainspirować młodzież do różnego rodzaju aktywności. Gościem specjalnym Dnia Otwartego był Wojciech Grzędziński – nadworny fotograf Prezydent RP i ceniony fotoreporter, który opowiedział o swojej codziennej pracy oraz podpowiedział obecnym, w jaki sposób powinni się rozwijać, by osiągnąć zawodowy sukces.

W programie Dnia Otwartego zaplanowano również szereg warsztatów i wykładów dla uczniów oraz nauczycieli. Jednym z nich był przydatny podczas matury temat „Nie taki mikrofon straszny, jak go malują – wystąpienia publiczne”. – Bardzo pomogły mi te zajęcia, ponieważ jestem nieśmiała i bardzo boję się ustnej matury. Zajęcia pokazały mi, jak mogę przygotować się do tego wystąpienia, by zrobić na komisji dobre wrażenie – opowiada Klaudia Kalamarz, tegoroczna maturzystka z Rzeszowa.

Studio telewizyjne hitem dnia
Podczas Dnia Otwartego maturzyści zwiedzali również uczelniane laboratoria. Szczególnie podobało się im nowe studio telewizyjne. – Maturzyści mogli sprawdzić się w roli operatora kamery, dziennikarza, prowadzącego program. Każdy mógł spróbować swoich sił przed kamerą, czytając przygotowane wcześniej łamańce językowe z promptera – wyjaśnia Adam Janusz, który opiekuje się studiem telewizyjnym.

Drony, druk 3D, model Airbusa A380 i alpaki
Podczas Dnia Otwartego Kół Naukowych i Organizacji Studenckich, który odbywał się w Klubie Akademickim IQ, każde koło naukowe zachęcało do wstąpienia w szeregi młodych naukowców. Członkowie kół naukowych wykazali się nie lada pomysłowością przygotowując swoje stoiska. Studenci Informatyki z Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych, którzy niedawno wygrali ministerialny konkurs „Generacja Przyszłości”, zajęli drugie miejsce w konkursie Microsoftu „Noc Żywych Developerów” oraz są po pierwszym etapie na I miejscu w konkursie Imagine Cup 2015 przygotowali imponujący pokaz dronów.

Podczas wydarzenia można też było poznać możliwości druku 3D. Goście WSIiZ zobaczyli m.in. najnowocześniejsze drukarki 3D i poznają zasady ich pracy [zobacz film przygotowany przez Łukasza Bisa, pracownika WSIiZ, który przygotował pokaz druku 3D i opowiedział podczas Dnia Otwartego o możliwościach tej technologii].

Klub Akademicki tętnił też konkursami z atrakcyjnymi konkursami. Jeden z nich zorganizował Aviation Management Club. W elektronicznym quizie można było wygrać model samolotu Airbus A380 przekazany przez serwis pasażer.com, który dla miłośników lotnictwa jest obiektem marzeń.

Atrakcji w Klubie Akademickim IQ było więcej. Członkowie Koła Naukowego Kryminalistyki prowadzili pokazy technik kryminalistycznych, np. pobierania odcisków palców czy oględzin miejsca przestępstwa. Na stoisku Koła Naukowego Zooterapia obecni mogli zobaczyć w praktyce, jak do terapii wykorzystywane są alpaki – dwie z nich były obecne w Klubie IQ. W wydarzeniu uczestniczył też Rafał Tereszkiewicz, student Finansów i rachunkowości, który wygrał konkurs „Project Trader” i który pomagał uczestnikom w konkursowych zmaganiach przy stoisku Koła Naukowego FLOW – Bankowość i Inwestycje.

– Jesteśmy zadowoleni z tego, że nasz „Dzień Otwarty” cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród maturzystów – podsumowuje Marta Kołodziejczyk, Kierownik Działu Promocji WSIiZ.

Wszystkich, którzy mają przed sobą perspektywę wyboru uczelni wyższej, serdecznie zapraszamy na stronę www.kandydaci.wsiz.edu.pl, na której można poznać aktualną ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Zobacz zdjęcia z Dnia Otwartego