Tegoroczna I tura rekrutacji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zakończyła się 5% wzrostem w stosunku do ubiegłorocznej. Najwięcej kandydatów złożyło podania na Informatykę. Z powodu przekroczenia limitu miejsc, wielu kandydatów nie zostało przyjętych. Mamy dla nich rozwiązanie. Rusza kierunek Informatyka i ekonometria.

Studia na kierunku Informatyka i ekonometria kształcą specjalistów, którzy w oparciu o zdobytą wiedzę i umiejętności w zakresie technologii informatycznych oraz narzędzi analizy matematyczno-ekonomicznej, będą przygotowani do pracy na stanowiskach wymagających stosowania narzędzi informatyki z uwzględnieniem realiów zarządzania przedsiębiorstwami.

– Kanon informatyczny (Architektura systemów komputerowych, Algorytmy, Bazy danych, Programowanie, Grafika, Systemy i sieci komputerowe) został rozbudowany o przedmioty (Zarządzania, Rachunkowość, Badania operacyjne czy Ekonomia w praktyce) odpowiadające wymogom współczesnego rynku pracy – mówi dr Mariusz Wrzesień, Prodziekan Wydziału Informatyki Stosowanej.

Studenci Informatyki i ekonometrii będą korzystać z nowoczesnych laboratoriów teleinformatycznych. Dzięki temu zdobędą praktyczne umiejętności, tak cenione przez pracodawców.

Dowiedz się więcej o Informatyce i ekonometrii