W jaki sposób będą wyglądać kolejne misje kosmiczne i jakie interdyscyplinarne wyzwania mogą się pojawić w przyszłych misjach kosmicznych? – Konrad Szocik i Margaret Boone Rappaport we wspólnej publikacji pt. „The Human Factor in the Settlement of the Moon” omawiają problematykę przyszłych misji kosmicznych.
Książka pod redakcją Margaret Boone Rappaport i Konrada Szocika jest trzecią książką pod redakcją Konrada Szocika wydaną w serii Space and Society wydawnictwa Springer. Książka „The Human Factor in the Settlement of the Moon” przedstawia argumenty na rzecz zaawansowanego programu eksploracji i eksploatacji Księżyca, identyfikując możliwe wyzwania i oferując rozwiązania. Publikacja w szczególności dotyczy problematyki przyszłych misji na Księżyc włącznie z koncepcją jego zasiedlenia z perspektyw takich jak: perspektywa nauk inżynieryjnych i industrialnych, perspektywa nauk medycznych, perspektywa polityczna i prawna, perspektywa filozofii i etyki, jak również perspektywa nauk społecznych – mówi dr Konrad Szocik, Adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych.
Wśród autorów publikacji znajdują się między innymi naukowcy z NASA (Marshall Space Flight Center), Johns Hopkins University, Thomas Jefferson University, University of Arizona, czy University College London.
Poprzednie publikacje dr Szocika wydane przez Springer to „The Human Factor in a Mission to Mars” i „Human Enhancements for Space Missions”.