Dzień Europy przypada 9 maja i jest obchodzony w rocznicę wygłoszenia przez Roberta Schumana słynnej deklaracji, która dała podwaliny do stworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. Polityczna współpraca pomiędzy państwami miała zapobiec wybuchowi kolejnej wojny.

Choć pandemia uniemożliwia tradycyjne świętowanie, to punkt EUROPE DIRECT Rzeszów razem z Biurem Wsparcia Studentów Międzynarodowych uczci Dzień Europy: od poniedziałku 10 maja do końca miesiąca, w siedzibie Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych (RA 107, ul. Sucharskiego 2) do odbioru będą publikacje dotyczące Unii Europejskiej wydane w języku polskim, angielskim oraz francuskim. Wśród materiałów są także publikacje adresowane dla najmłodszych Europejczyków, a wszystkie tytuły są bezpłatne.

Po odbiór zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach otwarcia Biura (wtorek oraz czwartek: 11:00-15:00; środa: 8:00-16:00).