Zajęcia komputerowe, poradnictwo na temat rynku pracy i studiów w Polsce, a ponadto kursy języka polskiego i angielskiego, porady prawne i psychologiczne – to główna oferta działającej przy WSIiZ już piąty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy. Nadal oferowane są też zajęcia dla dzieci.

Do Klubu Akademickiego IQ w siedzibie Uczelni przy ulicy Sucharskiego przychodzą zarówno osoby, których trafiły do nas już w pierwszym tygodniu po uruchomieniu świetlicy, jak i nowi goście, którzy przyjechali do Rzeszowa niedawno albo dopiero teraz dowiedzieli się o istnieniu takiego miejsca. Największym zainteresowaniem w dalszym ciągu cieszą się kursy językowe ale także poradnictwo w zakresie poszukiwania pracy.

Wyróżnikiem świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, zabawa relaks” jest kompleksowa oferta – w jednym miejscu mogą przebywać i dorośli, i dzieci, a mamy nie mają problemu z opieką nad dziećmi podczas gdy same biorą udział w zajęciach. Ważnym atutem klubu jest również to, że uchodźcy z Ukrainy mogą przy kawie i herbacie nawiązywać znajomości między sobą i wymieniać się ważnymi informacjami. Dla wszystkich dostępna jest sieć wi-fi, dzieci korzystają z kącika gier i zajęć z animatorami, oferujemy im również ciepły posiłek.

Wstęp do świetlicy jest bezpłatny i nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania się, w celu lepszego poznania potrzeb naszych gości wprowadzona natomiast została ANKIETA

Świetlica „Przyjdź i odpocznij” jest czynna od wtorku do piątku. W dniach 4 – 8 kwietnia godziny otwarcia to 13:30 – 18:00.

harmonogram zajęć w świetlicy

Zobacz Regulamin świetlicy.

Miniony tydzień zakończyliśmy bardzo przyjemną niespodzianką. Z firmy Mobico dotarło do nas kilkanaście używanych laptopów, które przekazaliśmy ukraińskim uczniom. Mykola Voronin, Uczelniany Koordynator ds Sytuacji Kryzysowej w Ukrainie informuje, że otrzymane laptopy są w bardzo dobrym stanie bo pracownicy firmy odpowiednio je przygotowali: Na razie przekazaliśmy pierwszą część laptopów, trafiły do dzieci, które obecnie uczestniczą w zajęciach online, na przykład w swojej szkole w Ukrainie. Zarówno dzieci jak i ich mamy, były zachwycone. Wiemy, że ten sprzęt bardzo im się przyda.

Dzieci i ich mamy trzymają w rękach laptopy

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy piątego tygodnia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:
Bank Pekao S.A.
Mobica Limited