Zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, do którego obchodów aktywnie włączyła się Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Pierwszy dzień Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poświęcony był upowszechnianiu projekty „Przedsiębiorcze szkoły”. – Dla nauczycieli przygotowaliśmy warsztaty, na których uczyli się wykorzystywać gry planszowe na zajęciach przedsiębiorczości, a dla uczniów ekonomiczną grę terenową – wyjaśnia Wojciech Pitura, jeden z organizatorów wydarzenia.

– Podczas drugiego dnia zorganizowaliśmy konferencję „Pomysł – Pieniądze – Przyszłość: Przedsiębiorczy mix”. Uczestnicy dyskutowali o tym, jak znaleźć pomysł na biznes, jak pomnażać kapitał oraz o czynnikach, które pomagają odnieść sukces w biznesie – tłumaczy Elżbieta Szczepaniak z projektu „Przedsiębiorcze szkoły”.

Trzeciego dnia odbyły się warsztaty Techno „Promujemy innowacyjne pomysły biznesowe”, zorganizowane przez Innofund. Warsztaty poprowadził Jacek Błoński, szef Lewiatan Business Angel. Uczelnia zamierza zainwestować w najciekawsze pomysły biznesowe 5,6 mln zł. (czytaj więcej).

Czwartego dnia odbyło się szkolenie „Instytucja Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO w Unii Europejskiej”. – Szkolenie skierowane było do przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów działów importu i eksportu, dyrektorów handlowych, specjalistów ds. celnych, transportu krajowego i międzynarodowego – spedytorów i przewoźników, osób odpowiedzialnych za rozliczenia finansowo-księgowe – wyjaśnia Monika Smaczna-Krzewińska

Tego samego dnia odbył się także panel dyskusyjny „Społeczna odpowiedzialność biznesu jako ważne narzędzie zarządzania w innowacyjnym europejskim przedsiębiorstwie”. Panel skierowany był do przedsiębiorców zainteresowanych nowoczesnym zarządzaniem firmą w oparciu o społeczną odpowiedzialność.

Inicjatywa Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, od czasu pierwszej edycji w 2008 roku, została podjęta w ponad 100 państwach, w których około 24 000 partnerów zorganizowało wydarzenia angażujące ponad 7 milionów ludzi. Lokalne, krajowe i międzynarodowe wydarzenia mają inspirować do odkrywania w sobie innowatora i zachęcać do pobudzania ducha przedsiębiorczości.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już od pięciu lat uczestniczy w organizowaniu atrakcyjnych konferencji, seminariów, spotkań, warsztatów i konkursów wpisujących się w ideę Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, skierowanych głównie do młodych ludzi którzy chcieliby rozpocząć własną działalność gospodarczą.

ZOBACZ FILM Z WYDARZENIA