W styczniu studenci KU AZS WSIiZ z sukcesami reprezentowali uczelnię w trakcie Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego. Sportowcy zdobyli srebrny medal w badmintonie oraz sześć dodatkowych punktów w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn, które zostaną doliczone do współzawodnictwa generalnego Uczelni Wyższych na Podkarpaciu.

27 stycznia zawodnik Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (KU AZS WSIiZ) wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn.  Zawody odbyły się w obiektach Politechniki Rzeszowskiej.

W tej dyscyplinie sukces osiągnął student Logistyki Mateusz Dyjak, który zasilił współzawodnictwo generalne Uczelni Wyższych na Podkarpaciu dodatkowymi sześcioma punktami. Nasz reprezentant dał z siebie wszystko, za co bardzo dziękujemy (warto zaznaczyć, że nie posiadamy na naszej siłowni ergometru). Dodam tylko, że nie są rzadkością omdlenia zawodników na wskutek wysiłku podczas wiosłowania. Jest to bardzo wymagająca siłowa dyscyplina – mówi Damian Liśkiewicz, Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu.

28 stycznia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w badmintonie. Uczelnię reprezentowała para studentów: studentka Zarządzania Klaudia Bukowińska oraz student Pielęgniarstwa Michał Rusin. Sportowcy zajęli II miejsce oraz zdobyli srebrny medal. Do zawodów zgłoszonych zostało 7 drużyn z podkarpackich uczelni. Zawodnicy rozgrywali mecze singlowe i łączone. Warto pamiętać, że badminton jest najszybszą grą rakietową na świecie. Prędkość lotki może dochodzić do 500 km/h [sic!]. Refleks, wytrzymałość, dynamika to tylko niektóre cechy, które posiadają doskonali zawodnicy.