Kolarze górscy i piłkarze z KU AZS WSIiZ z sukcesami reprezentowali uczelnię podczas sportowych zmagań.

22 kwietnia br. zawodnicy Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (KU AZS WSIiZ) ścigali się w parku w Przemyślu należącym do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych. Uczelnię reprezentowali Oskar Gawroński – student I roku Zarządzania oraz Damian Liśkiewicz – opiekun sekcji kolarskiej, pracownik WSIiZ.

Trasa liczyła około 14 km i była pełna technicznych elementów. Nie zabrakło „hopy” i miejsca na „bunny hop”. W zawodach wzięło udział siedem podkarpackich uczelni. W klasyfikacji indywidualnej Oskar Gawroński zajął III miejsce – student był najlepszym kolarzem MTB z rzeszowskich uczelni. W klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy uplasowali się na IV miejscu, przegrywając jednym punktem z Krosnem. Ponadto, Damian Liśkiewicz zajął drugie miejsce w klasyfikacji nauczycieli akademickich.

W maju odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski MTB w Krakowie.

24 kwietnia br. na sztucznym boisku w Nowej Wsi odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Podkarpacia w piłce nożnej. Turniej był kontynuacją rozpoczętych w zeszłym tygodniu zmagań w piłce nożnej drużyn 11-osobowych. Zawodnicy reprezentujący WSIiZ awansowali wtedy do turnieju finałowego razem z ekipami Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz PWSTE Jarosław.

W klasyfikacji końcowej drużyna z KU AZS WSIiZ zajęła III miejsce. Ponadto, zawodnicy zostali wyróżnieni indywidualnie – Ali Shaikydin otrzymał tytuł najlepszego bramkarza mistrzostw, a Kacper Błajda tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw.

Trenerem sekcji piłkarskiej jest Robert Marszałek.