W kwietniu sportowcy z KU AZS WSIiZ z sukcesami reprezentowali uczelnię w trakcie Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego. Zawodnicy zajęli II miejsce w unihokeju oraz awansowali do turnieju finałowego w piłce nożnej.

15 kwietnia br. zawodnicy Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (KU AZS WSIiZ) wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w unihokeju. Uczelnię reprezentowali: Kacper Cęgiel – grający trener, Jakub Sujkowski – drugi trener, Eduard Smal, Jaromir Bielański, Marcin Kulig, Bartłomiej Skrabalak, Rafał Czytajło i Krzysztof Kamiński.

Turniej odbył się na obiektach Politechniki Rzeszowskiej, a w stawce zameldowało się 7 uczelnianych drużyn. Pomimo kontuzji kluczowego zawodnika Jakuba Sujkowskiego (tego dnia pojawił się jednak w sztabie trenerskim) drużyna zaprezentowała się świetnie i finalnie zakończyła turniej na II miejscu. Najlepszym bramkarzem całego turnieju został Kacper Cęgiel – grający trener sekcji unihokeja. Akademickie Mistrzostwa Polski odbędą się w maju.

17 kwietnia br. drużyna KU AZS WSIiZ wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w piłce nożnej. Tegoroczne zmagania odbywały się w dwóch lokalizacjach – Nowej Wsi i Jarosławiu. Uczelnię reprezentowali: Sanzhar Kassenov, Adilbay Nurgazy, Bakhtiyar Taukenov, Shertay Didar, Renat Taumanov, Nurtinelu Kanalbek, Ali Shaikydin, Dias Bostanov, Muhammed Cham, Serik Baktiyar, Tadiwanashe Bvunzawabaya, Alan Nasredin, Alibek Aldongarov, Aliaksei Labutsin. Trenerem był Robert Marszałek. Drużyna została rozlosowana do grupy A, która o awans do turnieju finałowego rywalizowała na sztucznym boisku w Nowej Wsi.

Zawodnicy rywalizowali z drużynami Politechniki Rzeszowskiej oraz PANS Krosno. Jak co roku, zawodnicy występujący na co dzień w wojewódzkich rozgrywkach ligowych zapewnili odpowiedni poziom rozgrywanych meczów, wysoką intensywność oraz kilka naprawdę świetnych goli. Drużyna WSIiZ awansowała do turnieju finałowego, który odbędzie się w Rzeszowie – stawką tego turnieju będą medale AMWP.