Sportowcy z KU AZS WSIiZ z sukcesami reprezentowali uczelnię w trakcie Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego. Zawodnicy zajęli II i III miejsce we wspinaczce sportowej, a także VIII miejsce w szachach.

21 października br. zawodnicy Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (KU AZS WSIiZ) wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej. Uczelnię reprezentowali: Karolina Rząsa, Dominik Barłóg, Artemii Snitko, Nikita Riabshii i Dmytrii Zherebstov.

Zawody odbyły się na ściance wspinaczkowej Politechniki Rzeszowskiej. Drużyna zaprezentowała się świetnie i finalnie zakończyła turniej na III miejscu w klasyfikacji medalowej. Ponadto Karolina Rząsa zdobyła srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej.

26 listopada br. we WSIiZ odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach. W zawodach wzięło udział 45 zawodniczek i zawodników, wśród których 18 zawodników sklasyfikowano w rankingu międzynarodowym. Sędzią głównym był znany w środowisku szachowym – Marian Bysiewicz. Uczelnię reprezentowały trzy drużyny:

• WSIiZ I w składzie: Nyasha Marerwa, Konrad Maślanka, Ruben Badalya;
  • WSIiZ II w składzie: Jakub Tokarski, Ruslan Nuraskhan, Konstiantyn Buchak;
    WSIiZ III w składzie: Denys Sheletrytskyi, Dmytrii Zherebtsow, Kamil Flis.

Nyasha Marerwa, który startując z zerowymi punktami w rankingu, ostatecznie uplasował się na VIII miejscu w klasyfikacji indywidualnej.