W piątek 22 listopada zawodniczki KUAZS uczestniczyły w turnieju eliminacyjnym do finałów Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w siatkówce kobiet. Turniej zorganizowaliśmy w hali w Kielnarowej. Naszą Uczelnię reprezentowały: Aleksandra Rybińska, Agnieszka Różańska, Weronika Kosiba, Kinga Kopacz, Weronika Mickiewicz, Olena Protsykyna

Dziewczyny bardzo sprawnie rozprawiły się z drużynami z Sanoka i Przemyśla i zakwalifikowały się do finałów, które odbędą się w Krośnie.

M1 WSIiZ Rz – UP S 2 : 0

M2 UP S – PWSW P 2 : 0

M3 PWSW P – WSIiZ Rz 0 : 2

Gratulujemy serdecznie zawodniczkom i Panu Trenerowi Michałowi Środzie. Liczymy na dobre występy na finałach (jeśli są jeszcze studentki, które trenują siatkówkę-zapraszamy do reprezentacji).

W niedzielę 24 listopada nasi pływacy wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w pływaniu.

Skład reprezentacji: Stanislav Kinakh, Viktoria Uiechko, Denys Yakymchuk,Maksym Tanovskiy.

Viktoria Uiechko zdobyła brąz na dystansie 50 m. stylem klasycznym (00:40,26), oraz srebro na wymagającym dystansie 100m. stylem zmiennym (01:23,13).

Maksym Tanovskiy zdobył srebro na dystansie 50 m. stylem grzbietowym (00:31,02) przegrywając złoto o… 1 setną sekundę!:-(. Maksym do srebra dołożył brąz na dystansie 100 m. stylem zmiennym (01:07,79).

Denys Yakymchuk był piąty na dystansie 50 m. stylem dowolnym (00:27,90) i czwarty na dystansie 50 m. stylem motylkowym (00:29,25).

Stanislav Kinakh był jedenasty na dystansie 50 m. stylem dowolnym (00:33,52) i dziewiąty na dystansie 50 m. stylem klasycznym (00:44,13).

Dzięki dobrej postawie całej drużyny Panowie zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Gratulujemy naszym zawodnikom. Dziękujemy za walkę i zaangażowanie. Osobne słowa podziękowania ślemy w stronę Pani Trener dr hab. Iwony Tabaczek-Bejster. DZIĘKUJEMY!

Mamy nadzieję na dobre występy na Akademickich Mistrzostwach Polski.