Brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, w kategorii do 66 kg, zdobył Jafar Jafar student Zarządzania, zawodnik KU AZS Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Zacięte walki o zwycięstwo toczyły się w niedzielę w Gdańsku. Reprezentant KU AZS WSIiZ zajął także I miejsce w klasyfikacji typów uczelni technicznych – zostając najlepszym judoką w Polsce!

Po pięciu latach rywalizacja o medale AMP w judo przeniosła się z Piły do Gdańska. W zmaganiach na hali widowiskowo-sportowej AWFiS wystartowało blisko 300 osób (w tym 96 pań), reprezentując 61 szkół wyższych.

Sala sportowa, na której znajduje się wiele osób ubranych w kimona

Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentował Jafar Jafar – studiujący na co dzień na kierunku Zarządzanie, który walczył w kategorii wagowej do 66 kilogramów.

Warto przypomnieć, że zawodnik Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy WSIiZ reprezentował nas również w ubiegłym roku podczas AMP w Pile, gdzie zajął świetne 5 miejsce przegrywając walkę o finały kilkoma punktami.

Dwie osoby w kimonach walczą na macie

Nasz reprezentant rozpoczął turniej od dwóch wygranych walk (jedna z nich trwała tylko 10 sekund!), po czym w trzeciej przyszło mu się mierzyć z ubiegłorocznym złotym medalistą Krzysztofem Klimkiewiczem, z którym przegrał po niezwykle zaciętej walce, o której zgromadzeni na miejscu trenerzy mówili „mały finał”. Wcześniejsze wygrane walki pozwoliły na start w repasażach, w których Zawodnik KU AZS WSIiZ był już bezkonkurencyjny. Po kolejnych dwóch wygranych walkach nasz Student stanął do walki o brązowy medal.

Jafar Jafar zwyciężył poprzez Ippon (wygrana przed czasem poprzez rzucenie zawodnika na plecy) i zdobył BRĄZOWY MEDAL AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI!

Mężczyzna w kimonie z medalem i dyplomem

Ponadto, reprezentant KU AZS WSIiZ zajął I miejsce w klasyfikacji typów uczelni technicznych – zostając najlepszym judoką w Polsce!

Forma dyplomu opisująca Klasyfikację Indywidualną Mężczyzn w typie Uczelni Technicznych, na który wymienionych jest kilkanaście osób w różnych kategoriach wagowych