„Moje marzenie się spełniło. Wreszcie usłyszałam Mazurka Dąbrowskiego stojąc na najwyższym stopniu podium na światowych zawodach” – powiedziała tuż po ceremonii wręczenia medali Klaudia Hartmanis, studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajęła 1 miejsce w kategorii „classic” na Korea Slalom Open we freestyle slalom skating (zobacz finałowy występ).

– Kategoria „classic” to układ do muzyki własnej. Prezentacja może zająć maksymalnie 2 minuty. Styl, trudność trików, jakość ich wykonania, zgranie z muzyką i balans ciała oceniało pięciu sędziów. Jestem szczęśliwa, że wygrałam w tej kategorii – wyjaśnia Klaudia Hartmanis.

Klaudia ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. To aktualna wicemistrzyni świata, wicemistrzyni Europy i mistrzyni Polski w freestyle slalom skating. Od 25 do 27 kwietnia 2015 roku walczyła o kolejne punkty w światowym rankingu na zawodach w Namwon w Korei Południowej. Walczyła skutecznie. Poza najlepszym wynikiem w kategorii „classic”, zajęła również 3 miejsce w kategorii „pair classic” – wraz ze swoim chłopakiem Michałem – oraz 4 miejsce w kategorii „speed” i 4 miejsce w kategorii „battle”.

Studentka WSIiZ rywalizowała w czterech kategoriach z 12 najlepszymi zawodnikami z Chin, Ukrainy, Rosji, Francji, Japonii, Tajwanu, Tajlandii, Indii i Urugwaju. Zdobyła złoty medal i 650 000 WON, czyli ponad 2000 PLN.

Więcej o każdej z kategorii można przeczytać w artykule zapowiadającym udział Klaudii w zawodach.

Klaudia na co dzień studiuje Aviation Management w WSIiZ. Jej treningi można zobaczyć w Hali Sportowej w Kielnarowej. Ukazuje to też film, który przygotowaliśmy podczas jednego z treningów.

Śledź na bieżąco sportowe życie Klaudii Hartanis.

Autor: Szymon Taranda