Maria Dosheva, studentka kierunku General Aviation z Bułgarii, została przyjęta do projektu NAWA „Digital Ambassadors”. Będzie promować polską edukację i Polskę w swoim kraju oraz za granicą.

NAWA to Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, prowadzone przez nią programy wspierają międzynarodową karierę naukowców oraz wzmacniają umiędzynarodowienie polskich uczelni i jednostek naukowych. „Projekt „Digital Ambassadors” jest adresowany do młodych obcokrajowców studiujących w Polsce, którzy mają promować nasz kraj wśród swoich rówieśników. Będą do tego wykorzystywać nowoczesne środki komunikacji, w tym media społecznościowe. Maria jest jedyną studentką z naszej Uczelni, która dostała się do programu i znalazła się w wąskim gronie dziewiętnastu Ambasadorów” – mówi mgr Sylwia K. Mazur, opiekun Koła Naukowego Students Center for European Union Research EU Club.

Rolą Marii w ramach projektu „Digital Ambassadors” będzie m.in. wsparcie kampanii „Ready, Study, GO! Poland”, wsparcie w pozyskiwaniu materiałów i źródeł do publikacji (np. poprzez wywiady z innymi studentami), czy udział w filmach promocyjnych dotyczących studiowania w Polsce. Rekrutacja do projektu „Digital Ambassadors” realizowanego przez NAWA została już zakończona. Klikając TUTAJ możesz zapoznać się z innymi projektami realizowanymi przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.