Czy studia to coś więcej niż tylko nauka? Co kryje za sobą aktywność studencka? Gościem drugiego odcinka cyklu IntroPasje „Przekraczanie własnych granic w parze z nauką” jest Anna Gacek, studentka Zarządzania we WSIiZ. W rozmowie z Anną Rasińską dzieli się historią o tym, jak odkryła swoje możliwości dołączając do Finansowego Koła Naukowego Flow, którego jest liderką. Tematyka podcastu nawiązuje do Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce, który obchodzimy 11 lutego.

Anna Gacek poza prowadzeniem Finansowego Koła Naukowego Flow może pochwalić się licznymi osiągnięciami i aktywnościami. Uczestniczyła w kilku konkursach i projektach oraz prowadziła badania nt. kryzysu energetycznego i globalnego ocieplenia. Była prowadzącą kongresu HRArena w Jasionce, a obecnie pracuje nad własnym projektem badawczym i właśnie czeka na rozstrzygnięcie wniosku o jego finansowanie.

W inspirującej rozmowie opowiada o samorozwoju, wyjściu poza strefę komfortu, zarządzaniu czasem oraz studiowaniu. Zwraca także uwagę na to, jak wiele zmienić w naszym życiu może niekiedy jedna decyzja.

Poznajcie kilka osiągnięć i konkursów, w których uczestniczyła studentka Anna Gacek:

– III miejsce w Europie, w Konkursie organizowanym przez REVAS – Business Simulation Games. Uczestnicy grupowo prowadzili wirtualne biuro podróży, rywalizując z pozostałymi drużynami o najlepsze wyniki dot. sprzedaży czy zadowolenia klientów.

– Konkurs FINSIM Liga Akademicka organizowany przez Warszawski Instytut Bankowości. Również symulacja, w której zespoły prowadzą bank. Drużyna Anny zajęła VIII miejsce w Polsce.

– I Olimpiada Zarządzania Projektami (konkurs miał zasięg wojewódzki). Studentka wraz z zespołem zajęła II miejsce na Podkarpaciu.

– Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych – Anna tworzyła plakat naukowy dot. zmian na rynku energii i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Z zespołem zajęła III miejsce w eliminacjach krajowych.

– Projekt „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”, gdzie studentka prowadziła prelekcje dla licealistów z różnych szkół nt. finansów/budżetu domowego.

– Wystąpienie na seminarium naukowym, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Ubezpieczenia Społecznego Oddział Południowo-Wschodni. Anna opowiadała o perspektywie ZUS oczami pokolenia Z.

Trzymamy kciuki za kolejne projekty oraz dalszy rozwój!

Zdjęcie Anny Gacek w centrum, na górze napis; Gość Anna Gacek, w prawym górnym rogu logo Intropasje, w lewym rogu na dole tytuł: Przekraczanie własnych granic w parze z nauką, w prawym rogu na dole numer odcinka: 2

Podcast „Przekraczanie własnych granic w parze z nauką” jest dostępny na SPOTIFY.
Gość spotkania: Anna Gacek.
Rozmowę prowadziła: Anna Rasińska.

IntroPasje to nowy cykl podcastów realizowany przez redakcję Intro.Media, rzeszowski portal informacyjny tworzony przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.