Student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania ma szansę na grę w cyklu światowych turniejów tenisowych ATP (Association of Tennis Professionals).

Najlepszy dębicki tenisista, Michał Matyfi, studiuje w naszej uczelni Zdrowie Publiczne. Niemiecka federacja tenisa zaproponowała sportowcowi grę w niemieckiej tenisowej Bundeslidze, jak również w cyklu turniejów ATP na terenie Europy.

Młody tenisista przeszedł pomyślnie wszelkie testy i jest w trakcie podpisywania umowy z jednym z berlińskich klubów.

Wydarzenie to ma ogromne znaczenie, gdyż Michał Matyfi jest jedynym zawodnikiem w południowej Polsce mającym szansę na międzynarodową karierę w tej dyscyplinie. Jest on również jednym z nielicznych tenisistów w historii polskiego tenisa mających szansę na rywalizację z takimi gwiazdami jak Rafael Nadal czy Novak Djokovic.

Jak sam podkreśla to dopiero początek zawodowej kariery. Już na wstępie zapowiada się, że nie będzie łatwo.
– Gra w zawodowym tenisie to długa i żmudna droga. Postaram się wykorzystać szansę daną mi od Niemców, ale zdaję sobie też sprawę z powagi sytuacji i konieczności ciężkiej pracy. Każdy mecz z wielkimi gwiazdami tenisa, będącymi moimi idolami z dzieciństwa, jest dla mnie wielkim zaszczytem – powiedział nam Michał Matyfi.

Pozostaje nam jedynie życzyć powodzenia i samych sukcesów!

Olga Tkachuk, Ewa Gyurkovich