Student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymał nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Jakub Ochnio odebrał w czwartek 26 czerwca 2014 roku z rąk Marszałka Władysława Ortyla nagrodę za osiągnięcia fotograficzne. Wyróżnienie przyznano na wniosek prorektora ds. nauczania dr. Andrzeja Rozmusa.

Specjalnie powołana kapituła oceniała dorobek kandydatów na który u Jakuba składa się m.in. 14 nagród międzynarodowych, 50 krajowych i udział w ponad 130 wystawach w Polsce, Macedonii, Serbii, Słowenii, Turcji, Chorwacji, Litwie, Czarnogórze, Argentynie, Francji, Hiszpanii i USA.

Laur za szczególne osiągnięcia otrzymało w sumie 14 twórców działających na terenie Podkarpacia m.in. Anna Demczuk – aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Józef bosak – muzyk, obchodzący niedawno 65-lecie pracy twórczej, czy Jan Gancarski pełniący od 16 lat funkcję dyrektora Muzeum Podkarpackiego.

Kuba jest także pracownikiem Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na naszej uczelni gdzie prowadzi warsztaty i zajęcia z fotografii.