Discover Europe to największy ogólnoeuropejski konkurs fotografii studenckiej. W tym roku odbyła się jego czternasta edycja. Do konkursu zostało nadesłanych 3 tys. zdjęć z całej Europy. Jednym z laureatów edycji 2017 został Marcin Walko student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Nagrody w konkursie Discover Europe przyznawane są w czterech kategoriach: Citizen of Europe, Postcard from Europe, IncredibleIsNow, a także Surprise me, Europe. Student z Rzeszowa Marcin Walko zdobył trzecie miejsce w kategorii Postcard from Europe, w której prezentowane są fotografie miejsc ważnych dla danej osoby. Finałowa fotografia nosi tytuł Etna.

Marcin Walko w swoim życiorysie ma różne działania artystyczne, był m.in. aktorem w spektaklach Moralność Pani Dulskiej oraz Odprawa Posłów Greckich w Amatorskim Teatrze Kontynuacja, a także występował podczas litewskiego Festiwalu Kultury Polskiej znad Issy, współtworzył projekt wizualno-muzyczny „Syntezja”. Ponadto kilka tygodni temu w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbyła się autorska wystawa zdjęć Walko zatytułowana Shangri-La.

Fotografuję już od 10 lat. Cały czas udoskonalam warsztat, nabieram doświadczenia. Dotychczasowe słowa uznania ze strony znajomych, choć cenne, nie traktowałem jako obiektywnych. Punktem zwrotnym okazały się głosy osób spoza kręgu znajomych zachęcające do publikacji zdjęć oraz udziału w międzynarodowych konkursach takich jak m.in. Discover Europe – przybliża fotograf Marcin Walko.

Tegoroczna edycja konkursu Discover Europe odbył się pod honorowym patronatem Parlamentu Europejskiego, Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Związku Polskich Artystów Fotografików.