Świąteczny quiz, opowieści o zwyczajach bożonarodzeniowych w Polsce, świąteczne piosenki – tak wyglądała wigilia przygotowana dla studentów z różnych zakątków świata. Były także tradycyjne polskie dania: barszcz z uszkami, pierogi i szarlotka.

W świątecznym spotkaniu wzięło udział ponad 100 studentów międzynarodowych. W tym roku wydarzenie przybrało formę świątecznego quizu. Studenci po wybraniu prawidłowej odpowiedzi, mogli wysłuchać opowieści o poszczególnej tradycji lub zwyczaju. Po konkursie przyszedł czas na występy artystyczne. Studenci kierunku Pielęgniarstwa na ścieżkach anglojęzycznych, a także uczestnicy tegorocznej edycji WSIiZ ma Talent zaśpiewali piosenki świąteczne. Studenci zaprezentowali też tańce. W drugiej części wieczoru goście mieli okazję spróbować polskich potraw świątecznych podawanych tradycyjnie w noc wigilijną.

„Wigilia po polsku” jest spotkaniem organizowanym co roku przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych. Jednostka odpowiada m.in. za pomoc studentom obcokrajowcom, ale także za ich integrację. Wydarzenie zostało sfinansowane z budżetu NAWA z projektu Welcome to Poland.