“Take part in the European elections – your opinion matters!” – to oficjalna nazwa studenckiej kampanii społecznej stworzonej przez stypendystów programu School of Leaders Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, która ma na celu zachęcenie młodych osób do wzięcia czynnego udziału w nachodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie odbędzie się już 22 maja 2019 roku, na cztery dni przed wyborami, które zadecydują o przyszłości Europy.

Akcja będzie odbywać się w hallu głównym uczelni w budynku przy ul. Sucharskiego 2 i rozpocznie się o godz. 8:00, a potrwa do godz. 13:00. Zaprojektowano ją, aby zwrócić uwagę na ważność działań, jakich dokonują co roku członkowie Parlamentu Europejskiego. Inspiracją dla organizatorów są udogodnienia w codziennym życiu wprowadzone dzięki PE. – To fantastyczne, że dzięki decyzjom Parlamentu możemy bez utrudnień poruszać się po terytorium Unii, studiować w innych państwach członkowskich czy odbywać w nich staże” – mówi Paulina Mazurak, jedna z koordynatorek działania. Chcemy zachęcać studentów i pracowników do głosowania, gdyż ta niewielka karta z oddanym głosem może wpływać na życie całej rodziny europejskiej. Stąd też jedno z haseł kampanii brzmi „Twój głos ma znaczenie” – dodaje.

– Cieszymy się, że młodzi ludzi nie tracą entuzjazmu związanego z członkostwem Polski w Unii, jednocześnie będąc świadomymi, iż UE nie jest nam dana raz na zawsze. O tym jak będzie funkcjonować decydujemy sami, a udział w wyborach to jedno z najważniejszych narzędzi jakie mamy – mówi Sylwia K. Mazur z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz jedna z tutorów w programie School of Leaders.

Wydarzenie organizowane jest przez stypendystów programu School o Leaders. SoL to elitarna grupa studentów WSIiZ z różnych kierunków, których łączy wspólna idea działania na rzecz środowiska akademickiego.