25 studentów kierunku Logistyka, specjalność Logistyka produkcji i procesów magazynowych, otrzymało Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu z systemu Asiston WMS.  W semestrze letnim przedmiot specjalnościowy Gospodarka magazynowa był prowadzony przez Prezesa Zarządu firmy Asiston Pana Roberta Gozdka w oparciu o autorski program Asiston WMS.

Robert Gozdek, Prezes Zarządu firmy Asiston podkreśla, że zajęcia dla studentów kierunku Logistyka były oparte na autorskim systemie, co dodało im unikalnego charakteru i zaangażowania studentów: Podczas zajęć studenci zostali podzieleni na zespoły, a ich głównym zadaniem było stworzenie i szczegółowe opisanie własnego przedsiębiorstwa. W ramach projektu musieli oni określić branżę, w której działa ich firma, lokalizację magazynów, jak również wybrać odpowiednie urządzenia magazynowe. Kluczowym elementem było przeanalizowanie i opisanie jednej z funkcjonalności systemu zarządzania magazynem Asiston WMS, który wspiera codzienną operacyjną działalność przedsiębiorstw magazynowych. Studenci z zaangażowaniem podjęli wyzwanie, prezentując kreatywne i dobrze przemyślane pomysły. Dzięki zastosowaniu autorskiego systemu, mogli dokonywać konfiguracji procesów, dostosowując je do potrzeb firmy, co pozwoliło im na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w rzeczywistym funkcjonowaniu gospodarki magazynowej.

Po pozytywnym zdaniu przedmiotu każdy student otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu z systemu Asiston WMS. Z perspektywy studenta jest to możliwość poznania systemu informatycznego, na którym pracują firmy z różnych branż. System WMS wspiera zarządzanie bieżącymi operacjami w magazynie oraz ich kontrolę. Za jego pomocą optymalizowana jest m.in. kompletacja i wysyłka zamówień. Oprogramowanie monitoruje poziom zapasów, a także doradza w zakresie ich uzupełnienia. Wprowadzenie różnych rozwiązań informatycznych do planów studiów to realizacja jednego z podstawowych założeń WSIiZ czyli hasła „Kształcimy praktycznie”.