Studenci WSIiZ z kierunków Aviation Management zyskują dostęp do jednej z wiodących baz danych w branży lotniczej – szwajcarskiej Ch-Aviation. Program Ch-Aviation zapewni studentom dostęp do bazy danych zawierającej szeroki zakres informacji związanych z liniami lotniczymi, które będą wspierać ich codzienną naukę, seminaria i projekty studenckie. Oprócz ekskluzywnych wiadomości, studenci będą mieli dostęp do szczegółowego wykazu produkcji i informacji o ponad 70 000 samolotów.

Studenci zaznajomieni z bazą danych Ch-Aviation będą dobrze przygotowani do realizacji swojego marzenia o pracy dla największych firm w branży, ponieważ wiele linii lotniczych, lotnisk, firm finansowych i leasingowych oraz innych interesariuszy sektora lotniczego polega na dokładnych danych i wiadomościach Ch-Aviation. Dzięki nawiązanej współpracy studia aviation we WSIiZ zapewnią absolwentom jeszcze lepszy start ich lotniczych karier – podkreśla Michał J. Wichrowski, Head of Aviation Management Courses we WSIiZ.

Ch-Aviation to portal informacyjno-aktualnościowy z zakresu lotnictwa cywilnego. Założony w 1998 roku w Chur w Szwajcarii, stał się wpływowym dostawcą danych wywiadowczych dla linii lotniczych, z którego każdego roku korzysta  ponad 1,8 miliona użytkowników. Ch-Aviation zapewnia dostęp do bazy danych zawierającej szeroki zakres informacji związanych z liniami lotniczymi oraz szczegółowy wykaz produkcji i informacji o ponad 70 000 samolotów. Wiele linii lotniczych, lotnisk, firm oraz innych interesariuszy sektora lotniczego polega na dokładnych danych i wiadomościach Ch-Aviation.