Studenci z grupy School of Leaders ze specjalności Aviation Management w listopadzie 2021 roku reprezentowali uczelnię na międzynarodowych targach biznesowo-lotniczych DUBAI AIRSHOW. Zespół w składzie: Kamila Szłapczyńska, Jakub Zboch i Radosław Młynarczyk miał możliwość zobaczenia z bliska najnowszych maszyn lotnictwa cywilnego, samolotów transportowych, wojskowych, różnego typu śmigłowców oraz prywatnych odrzutowców.

Pokazy lotnicze połączone były z kilkudniową konferencją i wystawami STARTUP-VISTA. DUBAI AIRSHOW skupiało się na promocji wykorzystania nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, robotyki i automatyki w lotnictwie. Prezentowane były nowości oraz innowacyjne rozwiązania w sektorze lotnictwa biznesowego, projektowania i optymalizacji wnętrz samolotów, bezpieczeństwa podróży lotniczej i zarządzania przestrzenią powietrzną. W czasie pokazów lotniczych można było podziwiać akrobacje powietrzne wybitnych pilotów. Szczególną uwagę przyciągnął nowy szerokokadłubowy Boeing 777-9X wyposażony w charakterystyczne składane końcówki skrzydeł. Ten wysoko wydajny samolot zaprezentował swoje możliwości, wykonując bardzo wymagające manewry, m. in. praktycznie pionowy start i lot w skrajnym przechyleniu.

Udział w DUBAI AIRSHOW 2021 nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe uczelni i sponsora projektu. Bardzo cieszymy się, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, której jesteśmy studentami, zgodziła się wesprzeć naszą inicjatywę. Ponadto serdecznie dziękujemy także Panu Waldemarowi Lussie, prezesowi firmy Seacom S.A., za dofinansowanie wyjazdu. Udział w DUBAI AIRSHOW był dla nas bardzo rozwijającym doświadczeniem – podkreśla cały zespół.